Başkan Gürkan’dan 1 Ekim mesajı

01.10.2021 00:05

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Hayat tecrübeleri ile bizlere yol gösteren yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutluyor, tüm yaşlılarımıza sağlıklı günler diliyorum" dedi.

Başkan Gürkan’dan 1 Ekim mesajı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Hayat tecrübeleri ile bizlere yol gösteren yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, tüm yaşlılarımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunlara yer verdi:

“Toplumumuzun temel direği olan yaşlılarımız geçmişle bugün arasında bizlere ışık tutan birer kaynaktır. Ömrünün büyük bir kısmını hayırlı evlatlar yetiştirmeye adamış, ülkesi ve milleti için en zor günlerde bile dimdik ayakta kalmayı başarmış yaşlılarımız, bizlerin rehberi, en büyük hazinesidir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.”

Büyüklerine saygı gösteren bir toplumun geleceği de hiç kuşkusuz aydın olacaktır. Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız toplumumuzun rehberleri olan büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak, onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, minnet ve şükran duygularıyla onlara sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum”

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler