32.2 C
Edirne
15:55 - 12 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Tekirdağ

Bedensel engelli genç veteriner, hayallerine kavuştu

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde yaşayan bedensel engelli veteriner Onur Kemer, devlet desteğiyle açtığı veteriner kliniğinde hayalindeki işi yapmanın sevincini yaşıyor.

İki yıl önce Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesinden mezun olan 28 yaşındaki Kemer, kendi işini kurmaya karar verdi.

Kemer, KOSGEB’den girişimcilik eğitimi, İŞKUR’dan da “Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Projesi” kapsamında 50 bin lira hibe alarak, Şarköy’de çok istediği veteriner kliniğini açmayı başardı.

Kemer, AA muhabirine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İŞKUR’un kendi iş yerini açmasına destek verdiğini söyledi.

Hayalini kurduğu işe devlet desteğiyle kavuşmanın sevincini yaşadığını anlatan Kemer, “Elimden geldiğince işimi en iyi şekilde yaparak aldığım eğitimin hakkını vermeye çalışıyorum. Eğitim gördüğüm sırada çeşitli kurumlarda çalıştım. O kurumlarda çalışan arkadaşlarımı gözlemledim ve stres altında çalıştıklarını gördüm. Bunları yaşamak istemedim ve İŞKUR’dan aldığım destekle kendi işimin patronu oldum.” diye konuştu.

“HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN”

Kemer, hayvanları çok sevdiğini ve onların tedavisiyle ilgilenmenin kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.

Zorluklarına rağmen mesleğinden keyif aldığını belirten Kemer, “Mesleğimde daha güzel yerlere gelmek için gayret ediyorum. Bir bacağımda ortopedik engelimin olması beni çok zorlamıyor. Genelde klinikte çalışıyorum ama köylerden çağırdıklarında büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara bakmak için oralara da gidiyorum.” diye konuştu.

Kemer, insanların hayallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini, buna hiçbir şeyin engel olamayacağını ifade etti.

Öğrencilik yıllarında hep kendi iş yerini açmanın hayalini kurduğunu vurgulayan Kemer, “Veteriner fakültesine gitmek hayalimdi. Okulu bitirip kendi alanımda iş yerimi açıp çalışmaya başladım. Dilsiz canlıların derdine derman olmak benim içimi rahatlatıyor. Kendi iş yerimin olması ve hayvanların tedavileriyle ilgilenmek çok güzel bir duygu.” dedi.

(AA)

Diğer Haberler

Deniz kenarında ceset bulundu

Mutlu Akbaşak

Ambulans helikopter, boğulma tehlikesi geçiren genç için havalandı

Mutlu Akbaşak

Kıyıköy sahilinde kirlilik azaldı

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla