31.1 C
Edirne
18:10 - 9 Ağustos 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Belediye ve GAZDAŞ işbirliğinde 7 kilometrelik doğal gaz hattı yapılıyor

Keşan Belediyesi, GAZDAŞ ve yüklenici firma Bin Yapı tarafından Keşan’da 7 kilometrelik doğal gaz hattı çalışması yapılıyor.

2 Temmuz 2020’de başlayan ve 2020 yılı Eylül Ayı sonunda bitirilmesi planlanan 7 kilometrelik doğal gaz hattı çalışması ile yaklaşık 3 bin yeni abonenin doğal gaz kullanımına geçmesi hedefleniyor.

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen ve teknik ekipten bilgiler alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 2021’de Keşan’ın %yüzde 70’lik kısmının doğal gaza kavuşmuş olacağını bildirdi.

Mevcutta Keşan’da 16 bin doğalgaz abonesi olduğunu ifade eden Helvacıoğlu, 3 bin aboneyle birlikte Keşan’da hava kirliliğinin önüne geçmesi açısından temiz yakıt olarak değerlendirilen doğalgaza geçenlerin sayısının artacağını dile getirdi.

Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Keşan Belediyemiz, GAZDAŞ ve yüklenici firmamız Bin Yapı ile Keşan’ımızın tüm mahalleleri ile ara sokaklarında temiz yakıt doğalgaz kullanılması için doğalgaz hattı döşeme çalışması yapıyoruz. 7 kilometrelik hat ile 3 bin yeni abonemizi daha doğalgaza kavuşturuyoruz. Çalışmalarımızı en hızlı şekilde tamamlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Helikopter destekli kaçakçılık ve uyuşturucu operasyonu

Mutlu Akbaşak

Mera yangınında 250 dönüm alan zarar gördü

Mutlu Akbaşak

Trakya’daki mağaralar mercek altına alındı

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla