DOLAR 32,7379 1.42%
EURO 35,0615 0.38%
ALTIN 2.454,072,65
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2139298-0,67%
Edirne
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Belediyenin IPA Projeleri yerinde incelendi

Belediyenin IPA Projeleri yerinde incelendi

ABONE OL
13 Kasım 2019 11:34
Belediyenin IPA Projeleri yerinde incelendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediyesi’nin Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Projesi IPA kapsamında gerçekleştirdiği projeler yerinde incelendi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Avrupa Birliği ve Avrupa Komisyon uzmanlarından oluşan heyete proje kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Avrupa Komisyonu Makro Bölgeler, Uluslarötesi, Bölgelerarası İşbirliği, IPA, Genişleme Program Yöneticisi Magali LENOEL, Bulgaristan Kırsal Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı’na bağlı Haskovo Ortak Teknik Sekreterya Yöneticisi Ivan Delchev ve Uzman Krasimir Stankov, T.C. Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Edirne Ortak Teknik Sekreterya’dan Uzman Ceyda Peközer; Edirne Belediyesi’nin 21 Mart 2017 – 20 Mart 2019 tarihleri arasında uygulayarak tamamladığı “Edirne ve Yambol- Tunca’nın iki Şehri” isimli  proje ve Edirne Katı Atık Yönetim Birliği’nin Bulgaristan’ın Macarovo belediyesi ortaklığında uygulayarak tamamladığı “Doğayı Korumak İçin Atık Yönetim Kapasitesi’nin Geliştirilmesi” isimli projeleri yerinde incelemek için Edirne Belediyesi’ni ziyaret etti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, heyeti Başkanlık Makamı’nda kabul etti. Görüşmelerde program ve projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Bu arada belediyenin proje ekibi tarafından iki projenin video ile sunumları yapıldı. Makamda görüşmelerin tamamlanmasının ardından Edirne ve Yambol – Tunca’nın İki Şehri İsimli proje kapsamında restorasyonu tamamlanan ve restorasyon sonrası tekrar Belediye Hizmet Binası olarak hizmete kazandırılan binaya ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyaret sırasında Edirne Belediyesi’nin aynı dönem içerisinde uygulayarak tamamladığı Turizm öncelik eksenindeki “Edirne ve Nessebar’ın Tarihi Kültürel ve Turistik Hazinelerin Tanıtılması” ve Çevre öncelik ekseninde yer alan “Orman Yangınlarının Önlenmesi için ve Operasyonel Kapasitenin Artırılması ve Afet Önleme Çalışmalarının Geliştiri0lmesi” isimli projelerin de tanıtımı ve bu projelerde temin edilen elektronik turizm tanıtım kioskları ile tam donanımlı kaza kırım ve itfaiye aracının tanıtımı gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.