33.4 C
Edirne
17:10 - 9 Ağustos 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

“Beyaz peynirimizin lezzeti tescillenecek”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, kentin önemli lezzetlerinden beyaz peynirin Türk Patent ve Marka Kurumu’nca tescilleneceğini bildirdi.

Ilık, yaptığı yazılı açıklamada, başvurusu yapılan “Kırklareli beyaz peyniri” coğrafi işaret başvurusunun Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayınlanarak son aşamaya geldiğini belirtti.

Peynirin bilinirliğini arttırmak için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Ilık, “Peynirimizin hem ülkemizde hem de uluslararası dünya pazarlarında daha kaliteli daha güvenilir şekilde yerini alması için yapılan çalışmaların sonucunda Coğrafi İşaret Tescil Belgesi’ni alacağız. Beyaz peynirimizin lezzeti tescillenecek. Coğrafi İşaret Belgesi sayesinde Kırklareli’mizin adının ülke içi ve ülke dışı ekonomide tanınırlığının artması kente değer katması Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak gurur kaynağımız olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Ilık, bu tür çalışmalarda kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

(AA)

Diğer Haberler

Helikopter destekli kaçakçılık ve uyuşturucu operasyonu

Mutlu Akbaşak

Mera yangınında 250 dönüm alan zarar gördü

Mutlu Akbaşak

Trakya’daki mağaralar mercek altına alındı

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla