22.8 C
Edirne
12:20 - 11 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Bir TIR yardım malzemesi gönderildi

Kırklareli’den, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için bir TIR yardım malzemesi gönderildi.

Babaannesi ile yardımda bulunmak için giyecek getiren 6 yaşındaki Derin Sağ’ın, eşyaları kutulara dizmeye çalışan personele yardım etmesi dikkati çekti.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Twitter hesabından, kentte yaşayan vatandaşlara, depremzedelere yönelik yardım çağrısında bulundu.

Kısa sürede harekete geçen vatandaşlar, hazırladıkları gıda ve ihtiyaç malzemelerini Zabıta Müdürlüğüne teslim etti.

Bazı vatandaşların yardım malzemelerini sırtında, omuzlarında zorlanarak taşıdığı, bazılarının ise taksiyle getirmek için çaba harcadığı görüldü.

KÜÇÜK KIZIN MÜCADELESİ

Babaannesi Şahsene Sağ ile yardımda bulunmak için giyecek getiren 6 yaşındaki Derin Sağ’ın, malzemeleri kutulara dizmeye çalışan personele yardım etmesi dikkati çekti.

Kız çocuğunun yardım çabasını gören diğer vatandaşlar da belediye personeline yardım etti.

Sağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah televizyonda deprem olduğunu ve bazı vatandaşların hayatını kaybettiğini öğrendiğinde çok üzüldüğünü söyledi.

Belediye ekipleri, vatandaşların desteğiyle toplanan malzemeleri kamyonetlerle götürdükleri belediye şantiyesinde bulunan tıra yükledi. TIR, daha sonra depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ’a gönderildi.

Belediye Başkanı Kesimoğlu, yaptığı açıklamada, duyarlılık gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

Kısa sürede çok sayıda depremzedeye yetecek kadar giyim, battaniye ve gıda yardımı topladıklarını ifade eden Kesimoğlu, “Bugün yüreklerimiz burkuldu. Kırklareli halkı olarak belediye öncülüğünde depremzedelere ulaştırılmak üzere topladığımız malzemeleri Elazığ’a gönderdik. Kırklareli halkı her konuda olduğu gibi bugün de hassasiyetini gösterdi. Yaklaşık 3 saat içinde bir TIR malzeme topladık” dedi.

(AA)

Diğer Haberler

Deniz kenarında ceset bulundu

Mutlu Akbaşak

Ambulans helikopter, boğulma tehlikesi geçiren genç için havalandı

Mutlu Akbaşak

Kıyıköy sahilinde kirlilik azaldı

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla