5 C
Edirne
17:59 - 2 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Buzağı destekleri ödeniyor

Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, 2018 yılı buzağı desteklerinin ödenmeye başladığını bildirdi.

Dermenci, yaptığı yazılı açıklamada, desteklemelerin şubat ayına kadar tüm yetiştiricilerin hesaplarına aktarılacağını belirtti.

İl genelinde 13 milyon 444 bin 200 lira destekleme ödemesi yapılacağını aktaran Dermenci, açıklamasında şunları kaydetti:

“Suni tohumlama, sığırlarda genetik ilerlemeyi sağlayan üstün verimli boğaların kullanıldığı en etkin araçlardan biridir. Biliyoruz ki hayvan ıslahı açısından suni tohumlama çok önemli bir faktördür. Üyelerimizin 2018 yılı son dönem buzağı desteklerinden 16 bin 837 buzağısı suni tohumlamadan doğmuştur. Çıkan buzağı desteklerine baktığımızda, tutulan düzenli kayıtlarımız sayesinde birlik üyelerimizin desteklerden en iyi şekilde faydalandıklarını görmekteyiz” dedi.

(AA)

Diğer Haberler

TRAKYAKA’dan, koronavirüsün ekonomik etkilerini azaltacak projelere 3 milyon lira destek

Son Haber

Kozmetik firması, sağlıkçılara 15 bin kolonya hediye etti

Son Haber

Polis amcaları, İlker’in oyuncak araba isteğini karşıladı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla