17.8 C
Edirne
09:21 - 2 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

‘Deniz Salyası’ nedeniyle kıyıya boş ağlarla dönüyorlar

Tekirdağlı balıkçılar, Marmara Denizi’nde avlanmayı güçleştiren deniz salyası (müsilaj, kay kay) nedeniyle kıyıya boş ağlarla döndü.

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağlara takılan deniz salyasının Marmara Denizi’nde avcılığı zorlaştırmaya devam ettiğini söyledi.

Balıkçıların bu nedenle 20 gün denize açılmadığını anlatan Pehlivanoğlu, “20 günlük paydosun ardından arkadaşlarımız denize açıldı. Bu sene yüz güldüren hamsi var ama salyadan dolayı avcılık yapılamıyor. Balıkçı arkadaşlarımız sezonu erken kapatmamak için mecburen denize açılıp nasibini arayacak” dedi.

Balıkçı İdris Şeremet de deniz salyasının ağların gözeneklerini kapatarak avcılığı zorlaştırdığını dile getirdi.

Buna rağmen sezonu erken kapatmak istemediklerini ifade eden Şeremet, “Deniz salyası devam ederse yapacak hiçbir şeyimiz yok. Avlanmak için Karadeniz veya Ege’ye gideceğiz. Ekmek parası için bir şeyler yapacağız. Tayfaların çalışıp para kazanması lazım. Günü kurtarmaya çalışacağız” diye konuştu.

Bu arada, balıkçıların Marmara’dan kıyıya boş teknelerle döndüğü görüldü.

(AA)

Diğer Haberler

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Tekirdağ’da kutlandı

Mutlu Akbaşak

Kırklareli’nde sokak hayvanları mikroçipleniyor

Mutlu Akbaşak

Kadınların korkulu rüyası olmuştu… Tutuklandı!

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla