3.3 C
Edirne
01:16 - 23 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Drone destekli denetim

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri denetim ekipleri, kaçak avlanmaya yönelik Keşan İlçesi’ne bağlı Mecidiye İbrice Balıkçı Barınağı ve Uzunkum bölgesinde drone destekli denetim gerçekleştirdi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İl Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri denetim ekipleri tarafından İl genelinde gerçekleştirilen programlı su ürünleri denetim faaliyetlerinde Müdürlüğümüze ait drone kullanılmaya başlanmıştır” denildi.

Açıklamada, Keşan İlçesi Mecidiye kıyılarında öncelikli olarak patlayıcı ve zararlı madde kullanımına yönelik yapılan kontroller yapıldığı belirtilerek, “İbrice Balıkçı Barınağı ve Uzunkum bölgesinde de denetimler gerçekleştirilmiştir. Denizlerde ve iç sularda yapılan su ürünleri denetimlerinde drone kullanılmaya devam edilecek olup denetimlerde etkinliğin arttırılarak su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması hedeflenmektedir” denildi.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Millet Kıraathanesi’ne yoğun ilgi

Son Haber

Barodan o karara tepki

Son Haber

Altında yükseliş sürecek

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla