Drone ile koronavirüs mücadelesi

21.04.2020 19:03

Drone ile koronavirüs mücadelesi

Keşan Belediyesi, koronavirüse karşı aldığı tedbirler kapsamında ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarına hem havadan hem de karadan devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında 21 Nisan 2020 Salı günü Alparslan Türkeş Meydanı’nda drone ile havadan ilaçlanırken, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, çalışmaları yerinde inceledi.

Koronavirüse karşı mücadeleye ciddiyetle devam ettiklerini dile getiren Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi olarak ekiplerimiz hazır. Dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarına devam ediyoruz. Bugün Alparslan Türkeş Meydanı’nı drone ile ilaçlıyoruz. Sabah 08.00’de çalışmamıza başladık. Günün belirli bir saatinden sonra insan hareketliliği başlıyor. Bu nedenle vatandaşımız evlerindeyken biz de çalışmamızı tamamlamış oluyoruz. Daha önce başladığımız bu uygulamamıza bugün devam ediyoruz. Bu konuda bize destek olan Taysan Tarım ve çalışanları ile İş İnsanımız Yusuf Yörük’e teşekkür ediyoruz. Belediye personelimizi de unutmuyoruz ve onlara da yaptıklarını fedakarca çalışmalardan ötürü teşekkür ederim. Bu konuda ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalar vatandaşımızın sağlığı için.” dedi.

Drone ile ilaçlama çalışmalarının devam edeceği kaydedildi.

Haber Merkezi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler