Dünya Kupası değil Kırkpınar heyecanı

04.07.2022 12:59

Edirne’de 661.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri heyecanı, Sarayiçi dışında Edirne’nin birçok yerinde büyük ilgiyle takip edildi.

Dünya Kupası değil Kırkpınar heyecanı

Edirne’de 661.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri heyecanı, Sarayiçi dışında Edirne’nin birçok yerinde büyük ilgiyle takip edildi. TRT ekranlarından naklen yayınlanan Kırkpınar Güreşleri tüm Türkiye çapında büyük ilgi gördü.

Birçok favori güreşçinin yarı finale gelmeden elenmesi ise büyük sürpriz oldu. 661.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Sarayiçi Er Meydanı’nda bilet bulamayan güreş sevenleri Edirne’nin dört bir yanında ekranlara kilitledi.

Kentin birçok noktasında güreş severler Dünya Kupası maçlarını takip eder gibi Kırkpınar Güreşlerini seyretti. Kente gelen turistler ise ekranlara kitlenin vatandaşların futbol maçı seyrettiğini zannederek Ata sporu Yağlı Güreşleri takip etmelerini ise ilginç buldu. Kente gelen gurbetçi, yerli ve yabancı turistler tıklım tıklım olan otellerde yer bulamazken, kentin bazı noktalarında çadırların kurulması ise Kırkpınar’ın büyük ilgiyle takip edildiğini gözler önüne serdi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler