18.3 C
Edirne
15:18 - 29 Mayıs 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Manşet

Edirne sessizliğe büründü

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı’nı kapsayan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla Edirne sessizliğe büründü. Kentin yoğun olarak kullanıldığı yerlerden olan Talatpaşa Caddesi ve Saraçlar Caddesi’nde sessizlik hakim.

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında  Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de arife dahil bayram boyunca sürecek sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmaya başlanırken, Serhad şehri Edirne evlerinde kalarak ilk günden yasağa uydu.

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan kararda 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde tüm Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı duyurulmuştu. Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı arife günü olan 23 Mayıs’ta ise vatandaşlar İç İşleri Bakanlığı genelgesi ile 10.00-17.00 saatleri arası market, manav, kasap ve kuruyemişçilerden alışveriş yapılabileceği izni ile ikametine yakın olan yerlerde alışveriş yapmak için sokağa çıktı.

Genel olarak günlük rutinde insan yoğunluğu en çok olan Ayşekadın, eski İstanbul Caddesi, Talatpaşa Caddesi, Kıyık, Kaleiçi ve Edirne’nin en yoğun yeri Saraçlar Caddesi’nin bomboş kaldığı görüldü. Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de sokaklarda vatandaşlara caddede de araç sürücüleri üzerinde izin kontrolü yaptı.

Her gün yemlenen Saraçlar Caddesi’nde ki güvercinlerin de kimsesiz ve aç kaldığı görülürken, bazı esnaflar da belediye tarafından arada yemlenerek hayvanların aç kalmamasını istedi. En kalabalık duraklardan biri olan Orduevi Durağı’nın boş kaldığı görüldü. Bu süre zarfından Edirne Valiliği tarafından ana cadde üzerinden traktörlerle dezenfektan çalışması da sürdürüldü.

Haber Merkezi

 

Diğer Haberler

Selimiye’de cuma namazı kılındı

Hüsnü Sarıgül

Rumeli Köprüsü Dergisi ‘Covid-19 Çevrimiçi Özel Sayısı’ yayımlandı

Harun Aker

Müftüyü kendisinden 50 yaş küçük aşkı yaktı

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla