Edirneli muhtarlar yardıma hazır

04.08.2021 11:11

Türkiye’nin birçok noktasında çıkan orman yangınları sonrası tüm kurumlar canla başla yangınların söndürülmesi için mücadele verirken, Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Tasmalı da açıklamada bulunarak yardıma hazır olduklarını dile getirdi.

Edirneli muhtarlar yardıma hazır

Günlerdir orman yangınları ile mücadele veren Türkiye’nin her yerinden olduğu gibi Edirne’nin muhtarları da yardıma hazır olduklarını dile getirdi. Çok acı bir süreçten geçildiğini söyleyen Muhtar İrfan Tasmalı, köylerden yapılacak yardımlar için yetkililerden haber beklediklerini ifade etti.

“YARDIMA HAZIRIZ”

Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Tasmalı, “Muhtarlar bu toplanacak ürünleri kime ulaştıracağız diye dernek başkanı olarak bana soruyorlar. Bu konuda sayın valimiz ve yetkililer koordine edip bize bildirirlerse biz köy ve mahalle muhtarları olarak derneğimize bağlı olanlar veya olmayanlar ülkemizin bu kanayan yarasına yardımcı olmaya hazırız. Ülkemiz çok acı bir dönemden geçiyor. Yangınlar artıyor. Ülkenin birlik ve beraberliği için bazı muhtar arkadaşlarımız köylerden şunu söyledi; ‘bu bölgelere yardım toplanacak mı? Ne toplanacak? Bu toplanacak ürünleri kime ulaştıracağız’ diye dernek başkanı olarak bana soruyorlar. Bu konuda sayın valimiz ve yetkililer koordine edip bize bildirirlerse biz köy ve mahalle muhtarları olarak derneğimize bağlı olanlar veya olmayanlar ülkemizin bu kanayan yarasına yardımcı olmaya, merhem olmaya hazırız” dedi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler