Edirne’nin tek kadın postacısı

23.10.2021 12:11

Edirne’nin tek kadın posta dağıtım görevlisi Emine Anık Ocak, her gün 10 kilometre yay olarak yol kat ederek kapı kapı dolaşarak vatandaşlara postalarını ulaştırıyor.

Edirne’nin tek kadın postacısı

Edirne’nin tek kadın posta dağıtım görevlisi Emine Anık Ocak, her gün 10 kilometre yay olarak yol kat ederek kapı kapı dolaşarak vatandaşlara postalarını ulaştırıyor. Ocak, kapısını çaldığı vatandaşların kendisini gördüklerinde çok şaşırdıklarını dile getirdi.

“EDİRNE’DE TEK KADIN DAĞITICIYIM”

28 yaşındaki PTT dağıtım görevlisi Emine Anık Ocak, 7 yıldır PTT’de çalıştığını belirterek, “Ben lojistik okudum, üniversiteyi bitirdiğim gibi atandım. Mesleğimi severek yapıyorum. 7 yıldır devam ediyoruz. Zorlukları kadın olarak yaz ve kış aylarında sürekli dışarda olduğumuz için zorlukları var. Yazın güneşten, kışın yağmur çamur sürekli hizmet götürmeye devam ediyoruz. Kapıyı ilk çaldığımda kadın sesi duyunca birilerinin onlara şaka yaptıklarını zannederek kapıyı açtıklarında ‘ben sizi postacı zannetmedim’ diye çok tepkilerle karşılaşıyorum. Günde 10 kilometre yürüyorum. Şu an Edirne’de tek kadın dağıtıcıyım. Yay olarak dağıtım yapıyorum kapı kapı, tek tek adreslere gidiyorum” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler