EDOSK, Cehennem Şelalesi’ne yürüdü

04.10.2022 10:57

Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) Derneği hafta sonu Kırklareli Vize Kızılağaç Köyü'ndeki Cehennem Şelalesi'ne yürüdü.

EDOSK, Cehennem Şelalesi’ne yürüdü

Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) Derneği hafta sonu Kırklareli Vize Kızılağaç Köyü’ndeki Cehennem Şelalesi’ne yürüdü.

EDOSK, Ekim ayının ilk pazar gününde 50 doğaseverle birlikte Kırklareli Vize Kızılağaç Köyü’ndeki Cehennem Şelalesi’ne yürüdük.

Vize’den Kömürköy’e oradan da Kızılağaç’a varan doğaseverler, kanyondan akan 6- 7 metrelik şelaleyi görme fırsatı yakaladı.

Dernek’ten yapılan açıklamada, “Müthiş bir su sesi ile büyülendiğimiz, dar ve uzun bir kanyondan akan, hem gözlerimize hem de kulağımıza hitap eden 6- 7 metrelik şelaleyi görme ve fotoğraflama fırsatını yakaladık” denildi.

Cehennem Şelaleleri adını sarp kayalık ve kanyonlar arasında çağıldayan sulardan alıyor. Kızılağaçlılar kendi arasında oraya bu ismi verse de normalde derenin adı; Kerevizdere. Kerevizdere Sergen Çiftekaynaklar Deresi ile birlikte Kıyıköy’ün kuzeyinden muhteşem bir güzellik ile Karadeniz’e dökülen Pabuçdere’yi oluşturuyor.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler