DOLAR 32,5350 0.25%
EURO 34,6769 0.37%
ALTIN 2.502,600,66
BIST 9.660,581,18%
BITCOIN 20662610,22%
Edirne
21°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ekonomik ilişkileri teşvik etme girişimleri ele alındı

Ekonomik ilişkileri teşvik etme girişimleri ele alındı

ABONE OL
14 Kasım 2019 13:18
Ekonomik ilişkileri teşvik etme girişimleri ele alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ekonomi Bakanı Yardımcısı Lilia İvanova ile Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı Yardımcısı Etienne Jafai arasında gerçekleştirilen görüşmede Bulgaristan ile Arnavutluk arasındaki ekonomik ilişkileri teşvik etme girişimleri ele alındı. Görüşmede öne çıkan konulardan biri Batı Balkanlar’daki girişimlerle bölgesel işbirliği olasılığıydı. Bu, bölgelerdeki ilişkiler için güven, istikrar, güvenlik ve Avrupa standartlarının sağlamlaştırılmasının desteklenmesine yardımcı olacaktır. Enerji, ulaşım ve dijital bağlantı bu konuda önemlidir.

Görüşmede aynı zamanda ikili ilişkileri teşvik etmek için somut tedbirlerin uygulanması konusunda aktif bir diyalogun başlangıcı yapıldı. Belirlenen olanaklardan biri, Şubat 2020’de yapılacak olan iş forumu bağlamında potansiyel Arnavut ortaklarla iş forumları ve toplantıların düzenlenmesidir. Bakan Yardımcısı İvanova, Bulgar işletmelerinin Arnavutluk ile BT sektöründe, şeker, konserve ürünler, şarap ve alkollü içecekler gibi gıda endüstrisinde üretilen mal tedarikinde işbirliği fırsatları arayabileceğini belirtti. Bulgar işletmeleri kimya, eczacılık, cam, tekstil, elektrikli aletler, turizm ve daha birçok sektörde pazar boşluğu bulabilir.

Bakan Yardımcısı İvanova, ayrıca Bulgaristan hükümetinin yatırımı desteklemek ve teşvik etmek için uyguladığı özel tedbirleri ve teşvikleri de tanıttı. Onun ifadesine göre, bunlar iş ortamı kolaylaştırma ve yatırım teşvik düzenlemeleri alanında uzman yardımı sağlama fırsatıdır.

(kircaalihaber.com)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.