Enerji faturaları kiranın 5 katı geliyor

28.09.2022 10:14

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, Elektrik faturalarında yüzde 100 ve yüzde 150’ye varan fiyat artışları yaşandığını dile getirerek, gelen faturaların kiranın 5 katı olduğunu ifade etti.

Enerji faturaları kiranın 5 katı geliyor

Elektrik faturalarında yüzde 100 ve yüzde 150’ye varan fiyat artışları yaşandığını dile getiren Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, gelen faturaların kiranın 5 katı olduğunu söyleyerek, “Aylık daha önce 3 bin lira gelen o bile ağır iken son günlerde gelen faturalarımızda yüzde 100 ve yüzde 150’ye varan fiyat artışlarıyla beraber çok yüksek faturalar gelmeye başladı. Biz iş yerlerimizi kapattıktan sonra enerji fiyatlarıyla ilgili bize destek gelecekse ne anlamı olacaktır” şeklinde yetkililere de seslendi.

“ENERJİ FATURALARI KİRANIN 5 KATI GELİYOR YÜZDE 150’YE VARAN ARTIŞ VAR”

Esnafların enerji fiyatları ile mücadele verdiğini ciddi oranda kiranın 5 katı kadar fatura geldiğini söyleyerek iş yerlerine destek verilmesi gerektiğini savunan Başkan Süleyman Yaşagör “Şu anda esnafımızın en büyük sıkıntılarından bir tanesi haline gelen enerji fiyatları şu anda öyle bizleri zorluyor ki belki çok esnafımız işlerini kapatmak zorunda kalacaktır. Yani aylık daha önce 3 bin lira gelen o bile ağır iken son günlerde gelen faturalarımızda yani yüzde 100 yüzde 150’ye varan fiyat artışlarıyla beraber çok yüksek faturalar gelmeye başladı. Vermiş olduğumuz kiraların en az 5 katı olduğu bunlar nereye kadar devam edecek? Bunun sonu yok mu? Yani biz iş yerlerimizi kapattıktan sonra enerji fiyatlarıyla ilgili bize destek gelecekse ne anlamı olacaktır diyorum. Dolayısıyla bir an önce enerji fiyatları konusunda ya devletimizin destek vermesi veya enerji fiyatlarının ticarethanelere de daha düşük fiyatlarla verilmesi gerekiyor diye düşünüyorum ki çünkü iş yerlerimizi kapatmak zorunda kalıyoruz. Tüm kiralık olan iş yerlerinde şu anda kiraların çok üzerinde elektrik faturası geliyor. Öyle böyle değil yani. En az en az 3 en fazla 7-8 katlarını bulan enerji fiyat artışları var. Kiraların aralarındaki fark” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler