8.9 C
Edirne
06:36 - 30 Mayıs 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Siyaset

Esnaf ve çiftçi virüs etkilerinden korunmalı

Koronavirüs nedeniyle atılan adımları memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Saadet Partisi Edirne il Başkanı Ali Demirkıran, virüs riskleri çerçevesinde Bulgaristan ve Yunanistan Kapılarının kapanması, İstanbul’dan gelen-gidenin olmaması sebebiyle esnafın zor günler geçirdiğini söyledi.

Bu zor süreçte temel giderlerini oluşturan elektrik, doğalgaz ve su faturalarının en az 3 ay ertelenmesini ve vergi alınmamasını isteyen Demirkıran sözlerini şöyle sürdürdü; “İşlerin neredeyse durduğu, hatta bazı işyerlerinin önlemler çerçevesinde kapatıldığı bir zamanda kiraların da büyük bir yük oluşturduğu açıktır. Bu süreçte Vakıflara ait dükkanlardan bir süreliğine kira alınmamasını, diğer esnaflara kira yardımı yapılmasını, esnafın kamburu olan kira stopajının da bir daha alınmamak üzere kalıcı olarak kaldırılmasını bekliyoruz” dedi.

Ali Demirkıran devamla, “Kriz etkilerinin azaltılmasına ilişkin kararlar arasında çiftçimize yönelik bir husus yok. Gerek iklim şartları gerekse girdileri her geçen gün artan çiftçimizin bu kapsama alınmamış olması, ‘acaba biz unutulduk mu’ şeklinde değerlendirilmiştir. Yaşanan olaylar göstermiştir ki, tarımsal üretim çok stratejiktir. Olağan üstü hallerde herkesin kendi derdine düştüğü durumlarda tarımsal üretim çok stratejik bir hal almaktadır. Çiftçimizin dertlerinin çözümüne ilişkin önlemlerin de acilen alınması vatan müdafaasının bir çeşididir” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Hasat döneminde tarlalar kontrol edilecek

Mutlu Akbaşak

Gaytancıoğlu, tarihi çarşı kiralarında indirim istedi

Mutlu Akbaşak

Yunanistan turist kabul edeceği 29 ülkeyi açıkladı! Listede olmayan tek komşusu Türkiye

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla