Esnafın gözü Bulgarları gözlüyor

05.02.2022 11:43

PCR testi şartı kaldırılmasına rağmen normal zamanda Bulgar yoğunluğu yaşanan Bostanpazarı’nda adeta in cin top oynuyor. Şubat itibari ile Bulgaristan Sağlık Bakanlığı’nın PCR şartını kaldırıp aşılı olanlara giriş çıkış yapma kararını ise birçok Bulgar vatandaşının hala anlayamadığı öğrenildi.

Esnafın gözü Bulgarları gözlüyor

PCR testi şartı kaldırılmasına rağmen normal zamanda Bulgar yoğunluğu yaşanan Bostanpazarı’nda adeta in cin top oynuyor. Şubat itibari ile Bulgaristan Sağlık Bakanlığı’nın PCR şartını kaldırıp aşılı olanlara giriş çıkış yapma kararını ise birçok Bulgar vatandaşının hala anlayamadığı öğrenildi. Mart Ayı’na kadar eskisi kadar kalabalık gelmeyen Bulgarlar’ın ise bu yokluğunda birçok esnaf ya dükkan kapattığı, ya da maliyetlerden tasarruf etmeye çalıştığı görüldü.

“BULGAR’DA HALA PCR ZORUNLULUĞU OLDUĞUNU ZANNEDEN VAR”

Mart Ayı’na kadar yoğunluk beklemediklerini vurgulayan esnaf Oktay Karakaş, “Bekleyişimiz devam ediyor. PCR testinin şart koşulmasından beri işlerimiz zayıf. Daha sonra PCR test şartı kaldırılması sonrası sanırım Bulgarlar kavrayamadı olayı. Aşılı olanların gelebileceğini PCR testi şartı kaldırıldığını anlayamadılar. Gelen Bulgar vatandaşlarına soruyoruz, ‘hala PCR testi uygulanıyor zannedenler var’ cevabı alıyoruz. Gelenlerin hepsi aşılı. Girişte sıkıntılı olur zaten. Sanırım onlarda hızlı bir test olayı varmış PCR’den biraz daha farklı. Bulgar yokluğu Mart ayına kadar devam eder diye düşünüyoruz. Biz de Bulgar yoğunluğu olmadığı için ekonomik olarak kendimizi düşünerek elektrik tasarrufu yapıyoruz. Bazı esnaflar bazen dükkanda açmayabiliyor” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler