ETUS zammı 2 tekeri canlandırdı

08.04.2022 11:06

Edirne Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda ETUS ücretlerine alınan zam kararı ile düşük CC motosiklet ve elektrikli scooterlara talep şimdiden patladı.

ETUS zammı 2 tekeri canlandırdı

Edirne Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda ETUS ücretlerine alınan zam kararı ile düşük CC motosiklet ve elektrikli scooterlara talep şimdiden patladı. Akaryakıt zamları ile birçok vatandaş araçlarında kontak kapatırken, ETUS ücretlerinin öğrenci 3 lira 80 kuruş, sivil 5 lira 50 kuruş, nakit binişin ise 7 lira olması ve havaların ısınması ile birlikte Edirneliler motosiklete yöneldi.

En uygun olan tek kişilik 14 bin 500 liralık elektrikli scootera ise ayrıca talep gelmesi üzerine Uzunismail Ticaret yüklü miktarda sipariş verdiğini duyurdu.

“ETUS ZAMMI VATANDAŞI MOTORSİKLET VE ELEKTRİKLİ SCOOTERA YÖNELTTİ”

Akaryakıt zamları ve ETUS biniş ücretlerine gelen zamlar sonrası vatandaşların bayilerine yoğun şekilde uğradığını söyleyen Uzunismail Ticaret satış temsilcisi Özgür Karakaş, “ Her sezon olduğu gibi yaz sezonu başlarken yine hareketlilik başladı. İnsanlar motosiklet bakmaya, bilgi edinmeye başladı. Elektrikli scooter, 50 CC benzinli motosiklet soranlar çok. Ama 150 ve üzeri CC motor soran kalmadı. Herkes 50 CC özellikle istiyor. Vergisiz, sigortasız olduğu için. ETUS’lara da zam geldiğinden dolayı hem de açık havada kullanmak isteyenler şimdiden satın almak için geliyor. Çünkü daha karlı oluyor. Elektriklide de ehliyeti olmayanlar tercih ediyor. Ancak insanların alım gücü düşük. Herkes ödeme koşulları diye soruyor. Fiyatlar yüksek geliyor çünkü geçen seneye göre iki kat arttı. O yüzden ödeme koşulları ile ilgili soru geliyor. Alırken zorlansa da rağbet çok var” dedi.

“YOĞUN İLGİ BEKLİYORUZ”

Elektrikli scooter için talep çok olacağı sebebiyle yüklü sipariş verdiklerini kaydeden Özgür Karakaş “Elektrikli elimizde 14 bin 500 liradan başlıyor 22 bin liraya kadar var. Benzinlilerde 18 bin 750 liradan 23 bin 450 liraya kadar çıkıyor. 14bin 500 liralık olanlar elimizde tükendi getirdiğimiz gibi bitti. Şimdi yeni sipariş verdik. Yüklü olarak sipariş verdik hem fiyatı uygun hem çabuk satıldığı için. Şimdi 10 tane gelecek. Akaryakıt zamları, ETUS zamları derken havaların ısınması da etken olunca düşük CC motor ve elektrikli scooter vatandaşların yoğun ilgi göstereceğini de düşünüyoruz” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler