Gaytancıoğlu’ndan işçilere destek

14.09.2020 09:38

Gaytancıoğlu’ndan işçilere destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Enez’de faaliyet gösteren bir fabrikanın, İstanbul merkezli çalışanlarını ayrı tutarak toplu sözleşme masasına oturmak istediğini söyledi. Gaytancıoğlu işçilerin gerekirse direniş başlatacaklarını belirtti.

Gaytancıoğlu konuyla ilgili olarak önceki gün işçilerle bir araya geldi. İşçilerin düşük ücrete tabii tutulmak istendiğini anlatan, Gaytancıoğlu şunları sıraladı;

“Enez’de faaliyet gösteren, fabrika İstanbul merkezdeki çalışanlarını ayrı tutarak toplu sözleşme masasına oturmak istemektedirler. Kısacası beyaz yakalı tabir edilen, genel merkez çalışanları, işçileri düşük ücrete tabi tutmak istemektedir. İşçiler büyük bir dayanışma örneğini göstererek sendikal ve toplu hakların, herkese, her çalışana eşit uygulanmasını talep ederek gerekirse direniş başlatacaklarını ifade etmişlerdir. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olarak her zaman işçinin ve emekçinin yanında olacağımızı belirterek, işçilerimizle bir araya geldik. Hakları için ne karar alırlar ise yanlarında olacağımızı belirterek. Yaşasın örgütlü mücadele.”

Hüsnü Sarıgül

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler