Geri dönüşümle can dostlarımızı yuvalandırdı

28.01.2021 12:38

Keşan Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek için atık lastiklerden kedi evleri hazırlandı.

Geri dönüşümle can dostlarımızı yuvalandırdı

Keşan Belediyesi, atık lastiklerden kedi evi üreterek, ilçe genelindeki parklara, taksi durakları ile meydanlara yuva ve besleme üniteleri koydu.
Keşan Belediyesi, sokakta yaşayan canların yanında olmaya devam ediyor.
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, havaların soğumasıyla birlikte sokak hayvanlarının sığınabilecekleri yerler yaratmak için kolları sıvadıklarını belirterek, “Minik dostlarımızın yuvası olsun üşümesinler diye belediyemiz olarak bir proje gerçekleştirdik. Kademe Birimimizce atık lastiklerden minik dostlarımıza yuva yaptık. Yuva olabilecek lastikleri düzenleyerek, personelimiz ile lastikleri boyadık. Daha sonra kışa dayanıklı olmaları için üzerlerine saç monte ederek, bırakacağımız alanlara götürdük. Atık lastiklerden ürettiğimiz kedi evlerini ilçemiz genelindeki parklara, taksi duraklarına ve meydanlara bırakıyoruz. Can dostlarımızın yuvaları olsun diye bu yola çıktık. Böylelikle hem atık lastikleri geri dönüşümüze kazandırdık hem de sokak hayvanlarımıza yuvalar yaptık. Bu soğuk günlerde sokak hayvanlarının hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Sosyal bir projeyi hayata geçirdik. Geri dönüşüm noktasından baktığımızda 2 anlamlı hadise. Hem geri dönüşümden kazanım var hem de sokak hayvanlarımızın bakımı sağlanacak. Kedi evi isteyenlere kedi evi, köpek evi isteyenlere köpek evi teslim edeceğiz. Veterinerlik İşleri Müdürlüğümüz de hayvan sahiplenmek isteyenlere bu konuda destek olacak. Siz vatandaşlarımız da kapınız önüne bir kap su ve mama koyarak can dostlarımıza destek olabilirsiniz”

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler