DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 2155136-0,77%
Edirne
24°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Görevlerine son verdik mesajı

Görevlerine son verdik mesajı

ABONE OL
19 Eylül 2019 10:11
Görevlerine son verdik mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ETUS Yönetim Kurulundan Başkan Vekillerinin de olduğu 4 üye istifa etti…

Edirne şehir içi ulaşımı sağlayan Sınırlı Sorumlu 19 Nolu Serhad Birlik ETUS Minibüsçüler, Midibüsçüler, Otobüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin aralarında ikisi başkan yardımcısı olduğu toplam 4 yönetim kurulu üyesi son 20 gün içinde görevlerinden istifa etti. Yöneticilerin görevlerinden ayrılmaları üyelere SMS ile, ‘görevlerinden istifa ederek görevlerine son verilmiştir’ şeklinde duyuruldu. Seçimle göreve gelenlerin nasıl ‘görevlerine son verildiği’ anlaşılamadı.

Şehrimiz şehir içi ulaşımdaki hizmeti, sürücülerin yolculara karşı agresif tutumları, ayakta yolcu taşıması ve kısa mesafeye rağmen büyük taşıma ücretleri, şoförlerin trafiği tehlikeye düşüren davranışları, durak dışı yolcu alınması, süresinde duraklarda olmaması nedeniyle toplumun her kesimi tarafından eleştirilerinin hedefi olan ETUS yönetimi çatırdamaya başladı.
HAZİRAN 2018TARİHİNDE SEÇİLDİLER
Serhat Birlik ETUS Kooperatifinin 10 Haziran günü yapılan olağan kongresinde Yönetim Kurulu Başkanlığına Hakan Giyik, yönetim kurulu üyeliklerine ise Olcay Korkmaz, Sezer Turgut, Yunus Kuru, Vahdettin Özcan, Reşit Ayyıldız, Murat Çim seçildi. Yolcuların yanı sıra, kooperatif üyelerinin de sağlıklı ödemeler yapılmaması nedeniyle yoğun eleştiriler alan yönetim kurulundaki ilk çatlak Eylül ayında oldu.
İLK İSTİFA
Serhat Birlik yönetimi tarafından üyelere 3 Eylül günü Hakan Giyik imzasıyla gönderilen SMS mesajı ile yönetim kurulu üyesi Vahdettin Özcan’ın görevinden istifa ettiği ve ana sözleşme gereği yedek üyeler arasında ilk sırada yer alan Rafet Akbakır’ın yerine göreve geldiği bildirildi. Mesajda üyelere Özcan’ın neden istifa ettiği konusunda açıklama yapılmadı.
İKİSİ BAŞKAN YARDIMCISI 3 İSTİFA DAHA
Serhat Birlik ETUS yönetiminden Eylül ayının ilk haftasında gelen istifanın şoku atlatılmadan bu kez 13 Eylül tarihinde üyeler yeni bir SMS mesajı ile sarsıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik tarafından üyelere gönderilen ikinci mesaj da “Kooperatifimizin Başkanvekilleri Olcay Korkmaz ve Sezer Turgut, yine kooperatifimizin yönetim kurulu üyesi Reşit Ayyıldız bulunduğu görevlerinden istifa ederek görevlerine son verilmiştir. Yerlerine yedek üyelerimizden Sefer Demirci, Murat Noyan ve Adem Kurt getirilmiştir.” denildi.
Yönetim Kurulunun iki başkan yardımcısı ve bir yönetim kurulunun görevlerinden ayrılmasıyla ilgili SMS mesajına ‘görevlerinden istifa ederek görevlerine son verilmiştir’ ifadelerinin yer alması kafaları karıştırdı. Üç yöneticinin seçimle göreve geldiği ve ancak istifa ederek ayrılabileceği belirtilerek, Başkan Geyik’in hangi yetki ile ‘görevlerine son vermek’ gibi bir yöntem kullandığı da anlaşılamadı. Akıllara yönetim kurulu üyeleri kooperatif tüzüğüne hükümlerine göre toplantılara katılmadığı için mi, istifa yoluyla mı, yoksa görevlerine son verilmek suretiyle mi ayrıldılar soruları ortada kaldı.
YÖNETİMİN YARISI AYRILDI
Serhat Birlik ETUS’un 10 Haziran 2018 günü yapılan olağan kongresinde yönetime seçilen 7 üyesinden 4’ünün ayrılmasıyla asıl seçilmişlerin yarısı gitmiş oldu. Çalışan şoförlere zamanında maaş ödememe konusunda da eleştirilerin hedefi olan kooperatifin üyeleri rahatsız edecek boyutta borç batağında olduğu şeklindeki iddialar geçtiğimiz günlerde Başkan Hakan Giyik tarafından yalanlanmıştı.
NEDEN SUSUYORLAR
Kongrede seçilen 7 yöneticiden ikisi başkan yardımcısı olmak üzere 4’ünün istifa etmesinin nedenleri kamuoyuna açıklanmadı. İstifa eden yöneticilerin kamuoyu ve üyelere doyurucu bir açıklama yapması isteniyor.
Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.