DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BIST 9.814,190,59%
BITCOIN 2189780-4,62%
Edirne
16°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gürkan’dan asfalt sitemi

Gürkan’dan asfalt sitemi

ABONE OL
29 Ağustos 2019 11:38
Gürkan’dan asfalt sitemi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, belediye olarak şehir genelindeki yollarda sürdürülen asfalt çalışmalarının devam ettiğini, ancak bazı kişilerin bu çalışmaları gürültü oluyor bahanesiyle polise şikayet etme noktasına götürdüğünü belirterek, “Havalar gündüz çok sıcak ve çalışmalarımızı akşam serinliğinde sürdürmek zorunda kalıyoruz. Herkesi kastetmiyorum ama bizi asfalt çalışmamız için gürültü oluyor diye polise şikayet edenlere sesleniyorum: 40 derece sıcak havada, yaklaşık 160 derecelik sıcaklıktaki asfaltın ve aşırı sıcak yaratan iş makinelerinin başında çalışan emekçilerimizin yerinde siz olsanız ne yapacaksınız? Bu işi biraz da insani açıdan düşünsünler” dedi.

Edirne Belediyesi’nin şehrin çeşitli yerlerindeki asfalt çalışmaları, hava sıcaklıkları nedeniyle gece geç saatlere kadar sürüyor. Edirne’de son günlerde hava sıcaklıklarının 40 derecelere ulaşması, artan nemle de bu sıcaklığın daha da bunaltıcı hale gelmesi, asfalt çalışması yapan Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine de zor anlar yaşatıyor. Asfalt yol yapım döneminin başlamasından bu yana Edirne Belediyesi şehrin değişik bölgelerinde 8 bin ton asfalt kullanarak toplam 5 bin metrekare asfalt yol yapımını tamamladı.

Son günlerde Edirne merkezde havaların aşırı sıcak geçmesi, bununla birlikte oluşan nemle birlikte hava sıcaklığı bunaltıcı hale geldi. Bu şartlar altında asfalt yol çalışmalarını sürdüren Edirne Belediyesi de çalışmalarını gece geç saatlere kadar akşam serinliğinde devam ettirmek zorunda kaldı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, gündüz sıcaklıklarının çok olması nedeniyle yapılacak asfaltın sertleşmesinde sorunlar yaşanacağından dolayı, çalışmaların akşamüstü başlayıp gece geç saatlere kadar sürdürülmek zorunda kalındığını söyledi. Bu arada asfalt ekiplerinin gece çalışmalarını, Belediye Başkanı Recep Gürkan da yakından takip ederek, çalışma alanlarında sık sık incelemelerde bulunmaya devam ediyor.

Ekiplerin gece asfalt çalışmaları, bazı kişilerin de şikayetlerine neden oldu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye olarak şehir genelindeki yollarda sürdürülen asfalt çalışmalarının devam ettiğini, ancak bazı kişilerin bu çalışmaları gürültü oluyor bahanesiyle polise şikayet etme noktasına götürdüğünü söyledi. Zaman zaman polis ekiplerinin gece çalışma sürdüren belediye personelinin yanına gelerek şikayet nedeniyle çalışmaları durdurmalarını istemek zorunda kaldıklarını kaydeden Gürkan, buna rağmen kamyonlarda bölgeye getirilen sıcak asfaltın serilmesi mecburiyeti nedeniyle asfalt çalışmasına ara vermediklerini ifade etti. Gürkan ayrıca gece yapılan çalışmanın, araç trafik yoğunluğunun azlığı nedeniyle de daha kısa sürede tamamlandığına dikkat çekti.

“İNSANİ AÇIDAN DÜŞÜNSÜNLER”

Gece asfalt yol çalışmasının polise şikayet edilmesine anlam veremediklerini söyleyen Gürkan, “Havalar gündüz çok sıcak ve çalışmalarımızı akşam serinliğinde sürdürmek zorunda kalıyoruz. Herkesi kastetmiyorum ama bizi asfalt çalışmamız için gürültü oluyor diye polise şikayet edenlere sesleniyorum. 40 derece sıcak havada, yaklaşık 160 derecelik sıcaklıktaki asfaltın ve aşırı sıcak yaratan iş makinelerinin başında çalışan emekçilerimizin yerinde siz olsanız ne yapacaksınız? Bu işi biraz da insani açıdan düşünsünler. Gündüz aşırı sıcak var, o saatte serilen asfalt hemen donmayacağı için zeminde bozulmalar yaratır. Bir kamyonla alana gelen asfalt 160 derece sıcaklıkta. Buna bir de iş makinelerinin yarattığı sıcaklık ve hava sıcaklığı eklendiğinde, ekiplerimizin orada maruz kaldığı sıcak ortamı düşünün. Biz bu kente saat gözetmeksizin hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu asfalt yol işinin başka bir dönemi de yok, bu mevsimlerde yapılması gerekiyor. Aşırı sıcak ortamda görevlerini yapan arkadaşlarımıza teşekkür edilmesi gerekirken, meydana gelen gürültüye bir süre de olsa katlanılması gerekirken bizleri gürültü bahanesiyle şikayet edenlere anlam veremiyorum” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.