13.9 C
Edirne
18:20 - 25 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Hamsi’ye alternatif sardalya ve istavrit

Hamsi fiyatları 30 lirayı bulunca alternatifi sardalya 15 liradan, istavrit 20 liradan alıcı bulmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda Hamsi 5 liradan satışa sunulmuş ve izdihamla beraber uzun kuyruklar oluşturmuştu. Ancak şimdi ki süreçte Hamsi’nin 30 liradan satılması halkı sardalya ve istavrite yönlendirdi.

“HAMSİNİN ALTERNATİFİ İSTAVRİT VE SARDALYA”

Bu yıl kış mevsiminin yaşanmamasından dolayı yeterli balık oluşmadığını vurgulayan Edirne Balık pazarı esnaflarından Balıkçı Feridun Bistren, “Hamsi fiyatları artınca alternatif olarak sardalya balığını getirdik. Sardalya’da çok iyi bir balık aynı zaman da omegası yüksektir. Lezzetli bir balıktır. Çanakkale balığı kilosunu 15 liradan satıyoruz. Hamsinin fiyatı şu anda 30 lira çıktı. Bir ara güzel bir kampanya yaptık. Hamsinin kilogram fiyatı 5 liradan satışa sunduk. Vatandaşlarımızdan yoğun ilgi gördü. Herkes dolaplarını hamsi ile doldurdu. Onlar dolaplarını doldurdu. Ama hamsi bitti. Onun yerine hamsinin alternatifi sardalya geldi. Tam sardalya mevsimi yağlı, omegalı bir balık. Şu an da hamsiden daha lezzetli. Şu anda hava şartları normal değil. Biz bu sene kış göremedik. Kış göremeyince balık da göremedik. İstediğimiz balıklar gelmedi. Çinakop, palamut olmadı. Bunlar gelse de fiyatları çok yüksek olduğu için alamıyorsun da satamıyorsun da o yüzden bizde fiyatları normal olan vatandaşın cebini yakmayacak balık çeşitlerini getirmeye çalışıyoruz. Şuanda sardalya balığı 15 lira, istavrit balığı 20 lira, ithal balıklarımız var uskumru balığı Norveç’ten gelen balıklar tanesi 10 lira, mezgitin kilosu 20 lira kılçıksız bir balıktır aynı zamanda çocuklar için tercih edilen bir balık. Fiyatlar yüksek değil. Vatandaşlarımız gelsin alsınlar balık yesinler şu anda 3 kilo balık 1 kilo et alabiliyorlar” dedi.

Erkan Ekşi

Diğer Haberler

Trakya’ya kuvvetli fırtına uyarısı

Son Haber

Kamuda staj müjdesi

Son Haber

Kan anonsları artık yankılanmıyor

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla