HES kodu zorunlu oldu

26.10.2020 09:57

Edine Keşan’da koronavisrüsle mücadele kapsamında belediye binasına girişlerde HES kodu zorunluluğu getirildi.    

HES kodu zorunlu oldu

Edine Keşan’da koronavisrüsle mücadele kapsamında belediye binasına girişlerde HES kodu zorunluluğu getirildi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında Keşan Belediyesi yeni uygulamaya daha imza attı. Yeni başlayacak uygulamayla bitlikte Pazartesi gününden (bugün) itibaren Keşan Belediyesi’ne girişlerde HES kodu zorunlu hale getirildi.

Keşan Belediyesi hizmet binası girişinde ateşi ölçülecek ve maskeleri kontrol edilecek vatandaşlar, HES kodu sorgulandıktan sonra içeri alınacak.

Keşan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımız ve çalışanlarımız, 26 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren görevlilere HES kodunu okutarak iş ve işlemleri için hizmet binamıza giriş yapabilecek. Çalışanlarımızın, vatandaşlarımızın sağlığını düşünmek zorundayız. Söz konusu tarihten itibaren hizmet binamıza HES kodu olmadan giriş yapılamayacaktır. Hem kendi hem de yakınlarımızın sağlığı için lütfen maske takalım, kurallara uyalım ve hijyene dikkat edelim” uyarısı yapıldı.

HES KODU NASIL ALINIR?

HES Kodu “Hayat Eve Sığar” uygulaması ya da SMS ile alınabilir. Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girerek, “HES Kodu Oluştur” butonuna tıklanır, kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur. HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler