29.4 C
Edirne
15:52 - 3 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Hırsızlar kahvaltı dükkanına dadandı

Edirne’de kahvaltı dükkanına üçüncü kez giren hırsızlar, kaşar, pastırma, kavurma, sucuk gibi malzemeleri çaldı. Hırsızların sadece gıda ürünlerini alıp başka hiçbir şeye dokunmaması ise birçok kişiyi şaşırttı.

Edirne’de kahvaltı sektöründe hizmet veren Mola Kafe’ye tahmin gece sularında giren kişi ya da kişiler kaşar, pastırma, kavurma, sucuk gibi malzemeleri çaldı. Çevre esnaflar ise hırsızların normalde dükkanı talan etmesi gerektiği ancak yiyecek çalıp gitmesinin ilginç olduğunu da söylediler.

“HIRSIZLAR SADECE KAŞAR, PASTIRMA SUCUK ÇALDI”

Hırsızların dükkanına bir ayda 2-3 kez girdiğini belirten işleme sahibi Fevzi Adıgüzel, “İki kere polisi aradım girildiğinde. Daha önceki hırsızlık olayında polisi aramadığım, müracaat etmediğimde oldu. Kendim yakalamak için mücadele ettim. Gelip, gece bekledim yakalayamadık. Biz kendimize önlem alalım ama polisimizde önlem alsın. Dükkâna geldiğimde brandanın diğer tarafı açıktı. Bende gelip dokunmadan polisi aradım. Gıda ürünlerini çalışmışlar. Daha önceki girdiklerinde de gıda ürünlerini çalmışlar. Sucuk, kavurma, kaşar, pastırma şeklinde gıda ürünlerini çaldılar. Daha önceki hırsızlık olayında da gıda ürünleri çalındı. Emniyetten tam daha net bir bilgi gelmedi. Bana emniyetimiz güvenlikle ilgili kamera takmamı istediler. Maddi imkanlarım yetmediği için şu an kamera taktıramıyorum. Daha sonra tabi ki bakacağız. Biz vatandaş olarak elimizden geleni yapacağız. Emniyetimiz de sokakta bir kamera sistemi oluştursa tüm esnaf rahat edebilir”dedi.

Erkan Ekşi

Diğer Haberler

261 bin 750 kök Hint keneviri imha edildi

Hüsnü Sarıgül

Kaçak üretilen 41 bin litre etil alkol ele geçirildi

Hüsnü Sarıgül

Meriç kenarı sosyal tesisleri hizmete açıldı

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla