Huzurevinde yeni yıl kutlaması

15.12.2022 11:00

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanlığı üyeleri Edirne Huzurevini ziyaret ederek, huzurevi sakinleri ile müzik eşliğinde eğlenceli bir akşam yaşadılar.

Huzurevinde yeni yıl kutlaması

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanlığı üyeleri Edirne Huzurevini ziyaret ederek, huzurevi sakinleri ile müzik eşliğinde eğlenceli bir akşam yaşadılar.

Huzurevi sakinleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Huzurevi yönetici ve görevlileri, TEMAD Üyeleri ile birlikte pasta keserek erken bir yeni yıl kutlaması yaptılar. Halk Eğitim Merkezi müzik eğitmeni ve aynı zamanda TEMAD üyesi olan Mustafa Dalgıç ve ekibi tarafından sunulan müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

TEMAD Edirne İl Başkanlığı olarak, üyeleri arasındaki dayanışma ve işbirliğini güçlendirme çalışmalarının yanında kamu yararına çalışan bir sivil toplum kuruluşu olmalarının gereği olarak sosyal sorumluluk projelerinde de imkanlarımız ölçüsünde var olmaya çalıştıklarını belirten TEMAD Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş, “Bu faaliyetlerimizden birisi olarak Edirne Huzurevinde kalan büyüklerimizi ziyaret ederek gönüllerini almak istedik.  Aslında amacımız yeni yıla birlikte girecek bir tarihte etkinlik yapmaktı ama Ankara’ daki programlarımız nedeniyle bu tarihi biraz öne çekmek zorunda kaldık” dedi.

TEMAD olarak kimsesiz çocuklar ve yaşlıların yanında olmayı da her zaman bir milli görev olarak görmekte olduklarını ve bu yolda yapılacak faaliyetlere destek vermeye hazır olduklarını ifade eden Bildiş, şunları söyledi;

“Huzurevinde ikamet eden bilgi ve tecrübelerine her zaman muhtaç olduğumuz büyüklerimizle birlikte vakit geçirmekten mutlu olduk. Huzurevinde bizler de huzur bulduk. Kendimizi bir ziyaretçi olarak değil, bizlere evlerini ve gönüllerini açan büyüklerimizin misafirleri olarak gördük. Huzurevinde devletimizin ve yetkili kurumların sosyal bir devlet olmanın gereğini yerine getirdiğine şahit olmaktan, huzurevi yöneticilerinin ve personelinin özverili çalışmaları sonucu yaşlılarımıza verilen özen ve önemi görmekten mutluluk duyduk. Bu durum bizlerin de geleceğe güvenle bakmamızı sağlamıştır. Bu ziyaret için gerekli izin ve desteklerini esirgemeyerek,  bizlere bu mutluluğu yaşatan başta Sayın Valimiz Hüseyin Kürşat Kırbıyık olmak üzere,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Huzurevi Müdürü Sn. Tamer Tahmazoğlu’ na ve huzurevinde görevli bütün personele teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler