İsimleri sonsuza dek yaşayacak

17.07.2019 13:03

İsimleri sonsuza dek yaşayacak

Uzunköprü Belediyesi geçtiğimiz yıl Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde meydana gelen tren faciasının birinci yıl dönümünde hayatını kaybeden 25 vatandaş için anma programı düzenleyerek, hatıra ormanı oluşturdu.

Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nde geçen yıl Çorlu’da yaşanan tren kazasının yıl dönümünde anma programı düzenlendi. İlçe’nin Ördekli Göl Mesire alanında gerçekleştirilen törene tren kazasında hayatını kaybedenlerin aileleri katıldı.

HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU

Tren kazasında hayatını kaybedenler için Ördekli Göl Mesire alanında oluşturulan “Çorlu Tren Faciasında Hayatını Kaybedenler anısına Hatıra Ormanı”na Başkan Özlem Becan, tren kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları ve vatandaşlar tarafından 50 fidan dikildi.

Ardından konuşan Başkan Becan, “Çorlu Tren Faciasında hayatını kaybeden 25 canımızın isimleri ölümsüzleşti. Bu elim kazada kaybettiğimiz canlarımızın sene-i devriyesinde bir kez daha Allahtan rahmet diliyorum. Acılı ailelerimizin adalet arayışına verdileri destek için tüm Uzunköprülülere teşekkür ediyorum” dedi.

MEVLİT OKUTULDU

Öte yandan tren faciasında kayatını kaybedenler için ilçedeki Muradiye Camii’nde öğle namazı öncesi mevlid okutuldu.

OLAY NEYDİ

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Sarılar Mahallesi yakınlarında, Uzunköprü- Halkalı seferini yapan yolcu treninin raylardan çıkan 5 vagonunun devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 25 kişi hayatını kaybetmiş, 328 kişi de yaralanmıştı. Hayatını kaybeden 25 kişinin 12’si ise Uznköprülüydü.

 

Tolga Taşdelen

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler