DOLAR 32,6709 1.22%
EURO 34,9441 0.1%
ALTIN 2.451,242,53
BIST 10.502,441,06%
BITCOIN 2185203-0,25%
Edirne
17°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İsrail’in Gazze saldırılarına tepki

İsrail’in Gazze saldırılarına tepki

ABONE OL
16 Kasım 2019 11:04
İsrail’in Gazze saldırılarına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şubesi Başkanı Abdülhamit İriş, İsrail’in Gazze’ye yönelik yaptığı saldırılara tepki göstererek, “Yapılması gereken, tüm İslam ülkelerinin birlikte hareket etmesidir. Yapılması gereken, dünyanın neresinde olursa olsun zulmü uğrayan tüm mazlumlara destek vermektir” dedi.

Cuma namazı çıkışı Eski Cami önünde bir araya gelen AGD Edirne Şubesi üyeleri, basın açıklaması yaparak İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti.

“İSRAİL DEMEK SOYKIRIM DEMEKTİR”

İsrail’in kötülük şebekesi olarak insanlığın başına bela olduğunu öne süren AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, “Son günlerde Gazze’ de yapılan katliamları protesto emek için bir araya geldik. Katılım ve hassasiyetlerinizden dolayı hepinize teşekkür ederiz. Dünyamız farklı renklerden, ırklardan, kültürlerden, dillerden 8 milyara yaklaşan insana ev sahipliği yapıyor. Biz hiçbir rengin, ırkın diğerinden üstün olmadığına inanıyoruz. Bir ırkın diğerlerinden üstün ve ayrıcalıklı olduğu tezi üzerine kurulan hiçbir ideoloji insanlığa saadet getiremez. Siyonizm diğer ırklardan üstün olduğuna inanan hastalıklı bir anlayıştır. İsrail, Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir. Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olmuştur. Siyonist çeteler, 1917’den bugüne, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirmiştir. İsrail demek, soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, terör demektir, zulüm demektir. İsrail demek, bozgun ve fitne demektir” dedi.

“İSLAM ÜLKELERİNİ, İSRAİL KONUSUNDA CİDDİ ADIMLAR ATMAYA DAVET EDİYORUZ”

İsrail’in Gazze’ye hafta içerisinde ki saldırısına tüm İslam aleminin tepki göstermesi gerektiğini belirten İriş, “Birçok İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir. ABD güdümündeki bölge ülkelerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır. İsrail, hafta içerisinde Filistin’ de yeni bir katliam yaptı. İsrail abluka altından tuttuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 30’dan fazla kardeşimiz bu bombardımanla şehit edilmiştir. 200 kardeşimiz de yaralanmıştır. Yapılması gereken, tüm İslam ülkelerinin birlikte hareket etmesidir. Yapılması gereken, dünyanın neresinde olursa olsun zulmü uğrayan tüm mazlumlara destek vermektir. İsrail ve Siyonizm’e karşı, etkin ve organize hareket etmektir. Bunun için İslam ülkelerini, İsrail konusunda daha ciddi adımlar atmaya davet ediyoruz bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile birlikte atılamaz. Huzur ve barış ancak İslam ülkeleri ve ezilen tüm ülkelerle hak ve adalet ekseninde birlikte hareket emekle olur. Dualarımız odur ki, tüm mazlumları zulüm ve işgallere karşı birlikte hareket edebilmeyi başarırlar” dedi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.