KADES, tek tuşla şiddetin karşısında

23.05.2022 10:15

Edirne’de emniyet ekipleri pazara alışveriş için gelen kadınlara Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirme yaparak broşür dağıttı.

KADES, tek tuşla şiddetin karşısında

Edirne’de emniyet ekipleri pazara alışveriş için gelen kadınlara Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirme yaparak broşür dağıttı. Bilindiği gibi kadınların şiddete maruz kaldıklarında veya maruz kalma ihtimali bulunduğu anda KADES uygulamasını kullanmaları halinde en yakın polis ekipleri kısa sürede olaya müdahale ediyor.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün Ulus Pazarı’na alışveriş için gelen kadınlara emniyet ekipleri, karşı şiddetle mücadele kapsamında KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yaptılar.

Kadınlara KADES uygulamasını anlatarak, tek tuşla şiddetten korunabileceklerinin bilgisini veren ekipler, KADES ile ilgili de broşür dağıttı.

KADES YUGULAMASI NEDİR?                    

KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış acil müdahale uygulamasıdır. KADES uygulaması, son yıllarda artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler