8.9 C
Edirne
15:24 - 21 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Kadın girişimcilere ihracat eğitimi

Kırklareli’de kadın girişimcilere ihracat eğitimi verildi.

Ticaret Borsası’nda kadın girişimcilere yönelik gerçekleştirilen eğitime, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, Borsa Başkanı Turhan Altıntel, Ticaret İl Müdürü Osman Yeter Somer, KOSGEB Müdürü Mahmut Özkaya katıldı.

İhracat Genel Müdürlüğü Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı Ticaret Uzmanı Güzide Zeynep Pekpak, konuşmasında, Türkiye’de yüzde 40 kadın KOBİ işletmesinin bulunduğunu söyledi.

Kadın girişimcilerin yüzde 15’inin ihracat yaptığını ifade eden Pekpak, bu oranının çok düşük olduğunu belirtti.

Kadınların kazandıkları gelirin yüzde 90’ını aile bütçesi ile sağlık alanında kullandığını aktaran Pekpak, ülke, bölge ve girişimci ekonomisinin daha fazla canlanmasını sağlamak istediklerini kaydetti.

Kadın girişimcilerin ihracata yönelmelerine katkı sağlamayı hedeflediklerini anlatan Pekpak, “Fiziki bir network kurmak istiyoruz. Bunun için kadın girişimcilerimiz ihracat desteklerini daha anlatabilmek, desteklerden daha fazla yararlanmasını sağlayabilmek, rekabet avantajını sağlamalarını hedefliyoruz. Uluslararası rekabetçilerini ve e-ihracattan aldıkları payı arttırmak istiyoruz. Bu doğrultuda hareket ederek daha fazla girişimcilerimize ulaşmak amacındayız” diye konuştu.

Pekpak, daha sonra ihracat destekleri hakkında bilgiler verdi.

(AA)

Diğer Haberler

15 Temmuz Derneği’nden, FETÖ’yle mücadelede birlik çağrısı

Son Haber

Balkan Senfoni Orkestrası’ndan klasik müzik konseri

Son Haber

En çok kitap okuyan öğrenci, Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla