Kaymakam ve Başkan kapı kapı dolaşarak uyardı

18.03.2021 11:43

Edirne'nin Keşan ilçesinde, Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve Keşan Belediye Başkanı Mutafa Helvacıoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşları ev ziyaretleri yapmamaları konusunda uyardı.

Kaymakam ve Başkan kapı kapı dolaşarak uyardı

Edirne’nin Keşan ilçesinde, Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve Keşan Belediye Başkanı Mutafa Helvacıoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşları ev ziyaretleri yapmamaları konusunda uyardı.

Mustafa Helvacıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, son dönemde koronavirüsün bulaşmasında en önemli nedenlerden birinin ev gezmeleri olduğunu belirtti.

İlçe Kaymakamı Yılmaz ile kapı kapı dolaşarak vatandaşları ev gezmesi yapmamaları konusunda uyardıklarını ifade eden aktaran Helvacıoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bulaşın en önemli kaynağı olan ev ziyaretleri nedeniyle hemşerilerimizi kapıdan uyardık, kendilerini korumalarına yardımcı olacak hijyen paketlerimizi verdik. Virüsü kendi ellerimizle sevdiklerimize ulaştırmayalım. Aile, arkadaş, komşu buluşmalarını yapmayalım. Lütfen bu süreçte kurallara hem kendimiz, hem de sevdiklerimizin sağlığını korumak için hassasiyetle uyalım. Keşan genelinde olduğu gibi maalesef mahallemizde koronavirüs vaka sayılarında artış devam ediyor. Lütfen maskemizi çıkartmayalım. Hijyen kurallarına dikkat edelim. Mecbur olmadıkça evlerimizden çıkmayalım. Karantinada olan sakinlerim lütfen hiçbir şekilde karantina kuralları dışına çıkmayalım.”

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler