Kazada kopan kol, 12 saatte dikildi

17.08.2021 14:40

Edirne’de trafik kazası geçiren bir kadının kopan sol önkolu, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 12 saat süren ve mikrocerrahi teknikler kullanılarak gerçekleştirilen başarılı bir ameliyat sonrası yerine dikildi.

Kazada kopan kol, 12 saatte dikildi

Edirne’de trafik kazası geçiren bir kadının kopan sol önkolu, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 12 saat süren ve mikrocerrahi teknikler kullanılarak gerçekleştirilen başarılı bir ameliyat sonrası yerine dikildi. 14 günlük süreyi de sorunsuz atlatan hastanın genel durumu ve yerine dikilen önkolun durumunun iyi olduğu belirtilirken, ameliyat, uygulanan teknik ve kullanılan cihazlar bakımından bölgede bir ilk olma özelliğini de taşıyor.

Trakya Üniversitesi Hastanesi, mikrocerrahide ilk defa kullanılan yöntemle bölgede bir ilke imza atarak bir hastasının hayatını değiştirdi.Yaşanılan kaza sonucunda sol ön kolu kopan kadın hastanın; plastik cerrahi, ortopedi ve göğüs cerrahisi ekiplerinin yer aldığı 12 saatlik başarılı bir ameliyatla kopan uzuvu yerine dikildi. Ameliyat, uygulanan teknik ve kullanılan cihazlar bakımından bir ilk olma özelliğini de taşıyor.

Operasyonu gerçekleştiren Plastik cerrahi ekibi adına konuşan Doç. Dr. Dağhan Dağdelen, böylesine kapsamlı ameliyatların Trakya Üniversitesi bünyesinde başarıyla gerçekleştirildiğinin bir örneğini daha ortaya koymuş olmalarından dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Ocak 2021 tarihi ile Trakya bölgesi Replantasyon merkezi görevini üstelenen Hastane’mizin bu tarihten sonraki ilk başarılı büyük uzuv yerine dikme ameliyatıdır. Hastamız, Kurban Bayramı tatili dönüşü Edirne il sınırları içinde trafik kazası geçirmiş ve kazada sol önkolu kopmuştur. Kopan uzuv, 12 saat süren ve mikrocerrahi teknikler kullanılarak gerçekleştirilen başarılı bir ameliyat sonrası yerine dikilmiştir. Ameliyat sonrası kritik olarak sayılabilecek 14 günlük süreyi de sorunsuz atlatan hastanın genel durumu ve yerine dikilen önkolun durumu iyi olarak devam etmektedir. Plastik Cerrahi, Ortopedi ve Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalının iş birliğiyle oldukça başarılı bir ameliyat gerçekleştirmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ameliyat Trakya Üniversitesi Hastanesi’nin bölgede referans merkez olarak belirlenmesinin ne kadar yerinde bir karar olduğunun da ispatı niteliğindedir.” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler