10.6 C
Edirne
03:02 - 30 Mayıs 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Kimyasal varilleri atanlar gözaltında

Kırklareli’nde, ormanlık alana içinde kimyasal madde kalıntıları bulunan varilleri attığı iddia edilen 2 şüpheli gözaltına alındı.

Kapaklı köyünün Taşlık mevkisinde bir kısmı yakılmış variller olduğunu görenler, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Kırklareli Jandarma Komutanlığı ekipleri, bölgede bazıları yakılmış halde bulunan 65 varil üzerinde inceleme yaptı.

Soruşturmayı derinleştiren ekipler, içinde kimyasal atık olan varillerin bir fabrikaya ait olduğunu tespit etti. Fabrikanın ise varilleri imha edilmek üzere Edirne’de faaliyet gösteren bir işletmeye sattığı bilgisine ulaşıldı. İmha edilmek amacıyla bir kamyona yüklenen atıkların işletmeye teslim edilmediği de belirlendi.

Kamyon güzergahını incelemeye alan ekipler, kamyonun olayın meydana geldiği gün ve saatte atıkların bulunduğu bölgede olduğunu tespit etti. Bunun üzerine jandarma ekipleri, kamyon sürücüsü Ü.D. ve S.D’yi gözaltına aldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce, çevre mevzuatı çerçevesinde ilgili firmalar ve şahıslar hakkında çalışma yürütüldüğü öğrenildi.

Variller, ekiplerin gözetiminde imha edilmek üzere iş makineleriyle kamyonete yüklendi.

(AA)

Diğer Haberler

Keşan’da sağanak etkili oldu

Mutlu Akbaşak

“Dünya, salgın hastalıklara yabancı değil”

Harun Aker

Kafe ve restoranlar, yeniden açılmak için hazırlanıyor

Harun Aker

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla