DOLAR 32,5687 0.05%
EURO 35,0517 0.22%
ALTIN 2.435,040,01
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2115496-3,29%
Edirne
32°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kırcaali ve Haskovo’da eğitim görecekler

Kırcaali ve Haskovo’da eğitim görecekler

ABONE OL
13 Kasım 2019 16:25
Kırcaali ve Haskovo’da eğitim görecekler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üç gün boyunca Kırcaali ve Haskovo’da eğitim görecek olan Lahey polisi temsilcileri, Kırcaali Emniyet Müdürü Kıdemli Komiser Atanas İlkov ile görüştü. Eğitim, Hollanda Güvenlik ve Adalet Bakanlığı ve Hollanda Dışişleri Bakanlığı’nın desteğiyle finanse edilen ‘Lahey’deki Bulgar Vatandaşlarına Entegre Yaklaşım’ projesinin bir parçasıdır.
Emniyet Müdürü ile toplantıda Proje Yöneticisi Polis Komiseri Nico van Oyck, Rob van der Schor, Polis Müfettişleri Şefi Brenda Hoyt ve Bas Leu yer aldı.
Kıdemli Komiser İlkov, özellikle bölgedeki suç sayısının azaldığını, Kırcaali’nin ayrıca yaz mevsiminde binlerce yerli ve yabancı aracın geçtiği çok büyük bir geçiş koridoru olduğunu belirterek Kırcaali Emniyet Müdürlüğünde misafirlere ekiplerinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Emniyet Müdürlüğündeki polis memurlarının öncelikli olarak uyuşturucu üretimi ve dağıtımını önleme çalışmalarına değindi. Kıdemli Komiser İlkov, üç günlük eğitimin, yerleşim yerlerindeki halkın güvenliğinde bir artış olduğunu fark edilmesi için suçla mücadelede iyi uygulamaların paylaşılacağını ve bunun polis çalışmalarına duyulan güveni artıracağına inandığını belirtti.
Proje yöneticisi Nico van Oyk, Lahey’de sık sık hazırlıksız yola çıkan, kötü yaşam koşullarında yaşamaya mecbur bırakılan ve aracılar tarafından sömürülen çok sayıda yabancı uyruklı işçinin bulunduğunu söyledi. Bu, ülkedeki durum için daha iyi bir yol bulmak amacıyla birlikte çalışan kurumlar için bir zorluktur. Bu sorun aynı zamanda Kırcaali’deki eğitim sırasındaki ele alınan konulardan biridir. Kıdemli Komiser İlkov ile Hollandalı konukları, süreçte olası risklere mümkün olduğunca hazırlıklı olmaları için yurtdışında iş arayan topluluklar arasında daha aktif önlem çalışmaları fikrini de ele aldı.

(Olaybg.com)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.