Kırklareli Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi imzaladı

21.01.2020 13:01

Kırklareli Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi imzaladı

Kırklareli Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kırklareli Belediyesi’nde çalışan kadrolu 98 işçiyi kapsayan sözleşmeye göre çalışanlara ilk yıl %13 ikinci yıl %13 zam uygulanacak.

Kırklareli Belediyesi Şantiyesi’nde gerçekleşen imza törenine Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Arda Kolcular ile Burcu Özel, DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen ve belediye çalışanları katıldı.

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bu zorlu şartlarda emekçiler için ellerinden gelen en iyi şartları oluşturduklarını söyleyen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu “Emekçi arkadaşlarımızın temsilcisi olan sendika temsilcilerimiz ile toplu iş sözleşmemiz konusunda mutabakata vardık. Toplamda üç oturum süren görüşmelerimiz sonucunda 98 kadrolu işçimize ilk yıl %13, ikinci yıl %13 ücret artışı uygulayacağız. Bugüne kadar emekçi arkadaşlarımız ile birlikte çok sayıda zorluğun üstesinden geldik. ‘Başaramazsınız’ dedikleri çok sayıda projeyi, sorunsuz bir şekilde hayata geçirdik. Tüm bunların ötesinde, burada bir aileyiz. İş barışının korunmasına özen gösteriyoruz. Yapmış olduğumuz mutabakatı da bu çerçevede değerlendirdik. Almış olduğumuz kararların tüm çalışanlarımız, belediyemiz ve şehrimiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen konuşmasında “Kırklareli Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu, gerçekten çok sevdiğim ve çalışmaktan memnuniyet duyduğum bir insan. Bugüne kadar bütün toplu iş sözleşmelerimiz iki oturumda halloluyordu. Ancak bu sefer, oturum sayısını üçe çıkarttık. Biz işçilerimiz için bir miktar daha fazla bir zam talep ediyorduk ancak, orta yolda buluştuk. Nitekim almış olduğumuz karar hem Kırklareli Belediyesi’nin, hem de emekçi kardeşlerimizin menfaatine oldu. Kırklareli, mutlu insanlar kenti olarak anılıyor. Kırklareli Belediyesi’ni de ‘Mutlu İşçiler Belediyesi’ olarak tanımlayabiliriz. Bu ücret artışının çalışanlarımızın performanslarını arttıracağına, kurumlarına duydukları aidiyet duygusunu perçinleyeceğine ve iş barışını kuvvetlendireceğine duyduğum inanç tamdır. Bu vesileyle emekten yana saf tutan Kırklareli Belediye Başkanımız Mehmet Siyam Kesimoğlu’na ve onurlu bir şekilde emek mücadelesi veren tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler