Kırklareli’nin “Nebahat Ablası” izin belgesini aldı

14.09.2020 12:52

Kırklareli’nin “Nebahat Ablası” izin belgesini aldı

Kırklareli’nin ilk kadın taksi şoförü izin belgesi verilen İlknur Kurttekin, belgesini Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun elinden aldı.

Kırklareli’de evinin geçimini sağlamak için direksiyon sallamaya başlayan Kırklareli’nin resmi izinli ilk kadın şoförü belgelerini başkan Kesimoğlu’nun elinden aldı.

Kesimoğlu, böyle bir girişimden dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek ‘’ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, yıllar önce kadının hakkını teslim ettiği çağdaş cumhuriyetimizde böyle girişimleri görmek bizleri fazlası ile mutlu ediyor.

Ata’mızın,  kadını eşit kılan ve kadının çalışma hakkı özgürlüğünü koruyan yasal düzenlemeleri sayesinde kadınlarımız bugün daha özgür ve eşit şekilde iş hayatında yerlerini alabiliyor.

Kadınların istekle, cesaretle biraz da şartları gözettiğimizde yapamaz denilen birçok şeyi yapabileceğine inanıyorum. Eğer toplumu yükseltmek istiyorsak, mutlaka kadınlar sosyal ve iş alanlarında olmalı.  Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan çağdaş ve modern Türk kadını fırsat verildiğinde her işi yapabileceğini gösteriyor. İlknur hanımı kutluyor ve tebrik ediyorum. Kırklareli’mizin ilk izin belgesi olan kadın şoförü oldu. İlknur hanımın diğer Kırklarelili kadınlara da örnek olacağına inanıyorum’’ dedi.

Kesimoğlu, kadın şoför İlknur Kurttekin’e, 18 Yaşında Fransız Yatılı Okulu’nu sonrasında Türk Şoförlük ve Mekanik okulunu bitirerek Türkiye’de ilk kadın taksi şoförü izin belgesi alan Muammer Hanım’ın fotoğrafını hediye etti.

haber Merkezi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler