Kitap bağışı kampanyasına destek

11.01.2023 11:31

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan "Ceza infaz kurumu yerleşkelerinde kütüphane kurulmasına ilişkin işbirliği protokolü" kapsamında başlatılan kitap bağışı kampanyasına Edirne’den de destek verildi.

Kitap bağışı kampanyasına destek

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan “Ceza infaz kurumu yerleşkelerinde kütüphane kurulmasına ilişkin işbirliği protokolü” kapsamında başlatılan kitap bağışı kampanyasına Edirne’den de destek verildi.

Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Edirne Adliyesi’ndeki törende, kampanyanın “Kitap iyileştirir” sloganıyla tüm illerde eş zamanlı olarak yapıldığını söyledi.

15 Şubat tarihine kadar kampanyanın süreceğini belirten Çakmak, kitap bağışını artırabilmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla adliyede ve kentteki bir alışveriş merkezinde stant açtıklarını ifade etti.

Çakmak, kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

Trakya Üniversitesi eski rektör yardımcısı Recep Duymaz’ın yazdığı Mehmet Akif Ersoy’un Edirne Yılları adlı kitabı getiren Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, kampanyaya 41 kitap bağışladı.

Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Necati Görgülü, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, Edirne Baro Başkanı Gökhan Karakoç, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Eşref Çağdaş Bal ve adliye çalışanları kampanyaya kitap bağışında bulundu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler