Mazot düşmezse ETUS zam isteyecek

09.12.2021 11:49

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Başkanı Hakan Giyik, akaryakıt zamları ile beraber günlük 100 bin lira mazot giderleri oluştuğunu belirterek, hükümetin mazota indirim sağlamasını beklediklerini aksi takdirde kendilerinin de zam isteyeceklerini söyledi.

Mazot düşmezse ETUS zam isteyecek

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Başkanı Hakan Giyik, akaryakıt zamları ile beraber günlük 100 bin lira mazot giderleri oluştuğunu belirterek, hükümetin mazota indirim sağlamasını beklediklerini aksi takdirde kendilerinin de zam isteyeceklerini söyledi. Pandemiden çıkılmamasına rağmen ETUS’un ekonomik olarak ilerleme sağladığını dile getiren Giyik, şu an ETUS’un mali açıdan büyük bir sıkıntısının olmadığını dile getirdi.

“MAZOTA İNDİRİM OLMAZSA ZAM TALEBİMİZ OLACAK”

Mazota gelen zamlarla beraber şoför esnafının zor durumda olduğunu, hükümetin mazota indirim sağlamasını beklediklerini aksi takdirde kendileri de zam isteyeceklerini aktaran ETUS Başkanı Hakan Giyik, Son gelen zamlardan sonra ciddi bir şekilde mazot giderimiz oldu. Yaklaşık 100 bin liraları bulan günlük mazot giderimiz oldu. Çok zor şartlarda ayakta duruyoruz. Ama hükümetimiz de mazot indirimi olacak şeklinde bilgiler veriyor sosyal medyadan hep bir beklenti içerisindeyiz. Bunlar kısa sürede olmazsa bir zam talebimiz olacak. Yoksa ayakta duracak durumumuz yok. Şu anda pandeminin etkisiyle birlikte 45-50 bin civarında günde yolcu taşıyoruz. Daha önceden bu sayı 65-70 bin aralığındaydı. Pandemiden hala çıkamadık. Ama ETUS ekonomik olarak çok ilerleme kaydetti. Şu an bir sistem değişikliğine gitti, bunun etkisiyle çok ilerleme kaydetti. Bu da ETUS ortağı  olan arkadaşların halinden ve ETUS duraklarındaki prim artışlarıyla ortaya çıktı. Şu an ETUS’un çok büyük bir sıkıntısı yok. Bu da en kısa zamanda bertaraf olup sıfırlanır” dedi.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler