22.3 C
Edirne
21:02 - 6 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Siyaset

Milletvekili Aksal: “2,1 milyon haneye 1000’er liralık destek ödemesi yarın başlıyor”

AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal 2,1 milyon haneye tahsis edilen 1000’er liralık sosyal yardım ödemelerinin ihtiyaç sahiplerinin hesabına yarından itibaren otomatik olarak yatırılacağını söyledi.

Aksal, yaptığı yazılı açıklamada,  koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle alınan tedbirler kapsamında ihtiyaç sahiplerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca destek ödemeleri yapılacağını anımsattı.

Yardım ödemeleri için hak sahiplerinin herhangi bir yerden başvuru yapmasına gerek olmadığını belirten Aksal, şunları kaydetti:

“Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, halihazırda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2,1 milyon hanenin tamamı 1000’er lira nakdi destekten yararlanacaktır. 2,1 milyon haneye 1000’er liralık destek ödemesi yarın başlıyor. Ödemeler hak sahiplerinin banka hesaplarına yarından itibaren otomatik olarak yatırılacak.”

(AA)

Diğer Haberler

Son yağışlar ekinleri başaklarla doldurdu

Hüsnü Sarıgül

Gurbetçilerin sıla hasreti sona eriyor

Hüsnü Sarıgül

Kediyi kurtarmak için seferber oldular

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla