Minik kalplerde Atatürk

11.11.2020 10:00

Minik kalplerde Atatürk

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82’inci yıldönümünde Edirne Badem Çocukevi & Akademi minikleri de bir program düzenledi.

Edirne Badem Çocukevi & Akademi minikleri dün güne hafta boyunca Atasını 10 Kasım’da anmak için hazırlandıkları programla başladı. Tüm çocuklar evlerinden siyah kıyafetlerini giyerek buluştu. Atatürk’ü anma programı saat: 09’05’te siren sesi ile birlikte saygı duruşuna geçen minikler hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı söyledi. Göğüslerinde Atatürk resmi siyah kıyafetlerinde de bir bütünlük içinde ellerinde çiçekler her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yılda minikler hazırladıkları Atatürk panosuna geçerek çiçeklerini bırakıp fotoğraf çekildi, şiirler okudu.

Öğretmen Irmak Atalık eşliğinde Övgü Sınıfı minikleri de saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan söyledi. Atatürk posteri ile fotoğraflarını çekilen minikler, 10 Kasım ve Anıtkabir konulu panoya çiçeklerini bıraktı. Günün etkinliklerinde Atatürk ve hayatı anlatıldı. Övgü Sınıfı minikleri ezberledikleri, “Atam yaşar kalplerde, Her zaman ve her yerde. Var mıdır tarihlerde

Ondan üstün kahraman?” şiir kıtasını okudu konu ile ilgili animasyonları izleyerek 10 Kasım Atatürk’ü anma programını tamamladı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler