Minikler kutladı, aileler uzaktan izledi

30.10.2020 10:14

Edirne Badem Çocuk Evi Akademi’nin minik öğrencileri Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk Ulusuna armağan ettiği Cumhuriyetin 97.yılını heyecan ve coşkuyla kutladı.

Minikler kutladı, aileler uzaktan izledi

Edirne Badem Çocuk Evi Akademi’nin minik öğrencileri Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Ulusuna armağan ettiği Cumhuriyetin 97.yılını heyecan ve coşkuyla kutladı. Minik öğrenciler günlerdir Cumhuriyet Bayramı için hazırladıkları etkinliklerini, üzeri beyaz altı kırmızı giyinerek sahne alıp sundu. Pandemi nedeniyle miniklerin velileri de çocuklarını video konferans ve sosyal medyadaki canlı yayınla izledi.

Saygı durusunda bulunularak İstiklal Marşı’nın söylenmesi sonrası kutlamalar başladı. Minikler, 29 Ekim etkinlikleri konulu sergileri ile fotoğraf çekildi. Ezberledikleri şiirlerini okuyup şarkılar söylediler.  Türk Bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün maket posteri ile poz veren minikler ardından sınıflarında hazırladığı koreografi gösterilerini ellerinde Türk Bayraklarıyla birlikte sergiledi. Gün sonunda Cumhuriyet pastalarını hep birlikte afiyetle yediler.

Övgü Sınıfı öğrencileri de Öğretmenleri Irmak Atalık eşliğinde gösterilerini başarıyla sundu.  Diğer yandan Mustafa Kemal Atatürk’ün birçok resmini bir araya getirip sınıf panosu için parmak boya eşliğinde minik elleriyle el baskısı yapan övgü sınıfı minikleri, ezberlediği 29 Ekim adlı şiiri okuyup, ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa’ adlı şarkıyı hep bir ağızdan söyledi. Bayraklar eşliğinde dans edip sınıfça hazırladıkları pano etkinlikleri, sergileri için hazırladıkları parmak baskısı ile Atatürk silueti, boyama çalışması ile Atatürk ve çocuklar etkinliği, çay ile yaptıkları Atatürk resmi sanat etkinliği sınıf sergisinde yer aldı.  Veliler, çocuklarının coşkuyla kutladıkları bayram etkinliğini, sosyal medya üzerinden takip ederek, pandemi nedeniyle buruk bir kutlama yaşadıklarını ifade ettiler.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler