‘Mis’ gibi etkinlik

01.03.2022 11:21

Edirne Halk Eğitim Merkezi ve Melahat Çankaflı Anaokulu iş birliğinde 200 veli ve anaokulu öğrencisi katılımıyla, mis sabunu etkinliği gerçekleştirildi. Yapılan mis sabunlarının Melahat Çankaflı Anaokulu bahçesinde düzenlenecek kermes ile satışa sunulacak.

‘Mis’ gibi etkinlik

Edirne Halk Eğitim Merkezi ve Melahat Çankaflı Anaokulu iş birliğiyle ‘Vizyon 22 projesi’ ve ‘Edirne Eğitimde Başarıyı Arttırma’ projeleri kapsamında toplamda 200 veli ve anaokulu öğrencisi katılımıyla, mis sabunu etkinliği gerçekleştirildi. 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel gerçekleşen etkinlikte yapılan mis sabunlarının Melahat Çankaflı Anaokulu bahçesinde düzenlenecek kermes ile satışa sunulacak.

“ÇOCUKLARIN YAPTIKLARI MİS SABUNU 8 MART’TA KERMESTE”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak düzenlenen etkinlikten bahseden Melahat Çankaflı Anaokulu Müdürü Yasemin Taştan, “Bu yıl ilk kez eğitim öğretim yılına hazır olarak çıktı. Okul aile birliğimizin katılımıyla, aile çalışmaları kapsamında çocuklarımızın aileleriyle birlikte bir ürün oluşturmalarını baz aldık. Bu etkinliğimiz Edirne Vizyon 22 projesi ve Edirne Eğitimde Başarıyı Arttırma projesi kapsamında uyguladık. Halk eğitim Merkezi ile birlikte çalıştığımız etkinlikte amacımız 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe yönelik olarak girişimci kadınları desteklemek oldu. Çocuklarımız yaptıkları meyve sabunlarını 8 Mart’da okul bahçemizde düzenleyeceğimiz kermes etkinliğinde satışa çıkaracaklar. Oradan elde edilen gelir okul için kullanılacak. Çocuklar aynı zamanda Şehrimiz Edirne ve diğer projeleri destekleyecek şekilde bu etkinliği yürütecekler. Çıkan ürünlerden bir tanesi de çocukların olacak. Toplamda 200 katılımcımız var” diyerek sözlerini noktaladı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler