DOLAR 32,1806 0.14%
EURO 35,0371 0.12%
ALTIN 2.444,170,62
BIST 10.664,850,07%
BITCOIN 2198510-0,66%
Edirne
21°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz”

“Mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz”

ABONE OL
23 Ekim 2019 10:08
“Mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Engelli bireylerin sosyal yaşama daha aktif katılabilmeleri ve kentte engelsiz bir şekilde yaşayabilmeleri için çaba göstermeye devam ettiklerini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Umarım bir gün Edirne’de, diğer şehirlerde engelli vatandaşlarımızın rahat, özgür ve engelsiz bir şekilde yaşayacakları şehirler haline gelecektir” dedi.

Bulgaristan Ulusal Engellilere İşverenler Federasyonu Başkanı Eli Todorava; Bulgaristan’daki engellilere işveren firma sahipleri ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Başkan Gürkan, kendisini ziyaret eden Bulgaristan Ulusal Engellilere İşverenler Federasyonu Başkanı Eli Todorava ile engellilere işveren firma sahipleri  Panka Vangelova, Rodoslov Deogoshnski, Stefka Yaelouske, İnanka Piskova, Velichka Kolcheve, Diana Kolcheve’yi Belediye Nikah Salonu’nda ağırladı.

Kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gürkan,  en büyük hedeflerinin engelsiz bir kent yaratmak olduğunu söyledi.

Engelli bireylerin sosyal yaşama daha aktif katılmaları için birçok projeyi hayata geçirdiklerini aktaran Gürkan, “Engelsiz Yaşam Merkezi’yle; özel çocuklarımıza umut olduk. Sosyal yaşamlarını daha aktif geçirmesi ve yeni kazanımlar elde etmesi için Engelsiz Yaşam Merkezi’nde özel çocuklarımıza birçok olanak sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kentteki kaldırımların iniş ve çıkışlarının engelli erişimine uygun hale getirilmesi için bir çalışma başlatıldığını belirten Gürkan, “Ben çağdaş kenti hep böyle tanımlıyorum; bir engeli sabah tek başına evinden çıkıp; çarşıya çıkıp her işi tek başına halledip, yine tek başına eve dönebiliyorsa, benim için o kent, çağdaş bir kenttir. Edirne’yi böyle bir kent yapmak için uğraşıyoruz, çaba gösteriyoruz. Tabi kolay değil. Çok engel var. Ama çok engel var diye bununla mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Mücadeleye devam. Umarım bir gün Edirne’de, diğer şehirlerde engelli vatandaşlarımızın rahat, özgür ve engelsiz bir şekilde yaşayacakları şehirler haline gelecektir” dedi.

Bulgaristan Ulusal Engellilere İşverenler Federasyonu Başkanı Eli Todorava da Başkan Gürkan’a Bulgaristan’da gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bulgaristan Ulusal Engellilere İşverenler Federasyonu Başkanı Eli Todorava, Edirne’de engelliler ile ilgili gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip ettiklerini ve faaliyetlerinde de bu çalışmaları örnek gösterdiklerini söyledi. Eli Todorava ayrıca Başkan Gürkan’ı 2020 Mart ayında Filibe’de gerçekleştirilecek olan; Avrupa’daki birçok kurum ve işletmenin katılacağı Engellilerin Üretim Fuarı’na davet etti.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.