19.4 C
Edirne
09:04 - 5 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Manşet

Muhtar mahalleliye tavuk dağıttı

Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman, Kadir Gecesi nedeniyle mahallesinde bulunan 450 haneye tavuk dağıttı.

Geçen sene yine mahalleliye şeker dağıtarak bunu gelenek haline getirmek istediklerini vurgulayan Yaman, bu sene de Kadir Gecesi’nin önemiyle mahalleliye tavuk hediye ettiğini belirtti.

“AMACIMIZ İNSANLARI MUTLU ETMEK”

Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman, “Koronavirüs sebebiyle Sabuni Mahallesi muhtarı olarak mahallemde tavuk dağıtmaya karar verdik. Amacımız insanlara biraz daha dokunabilmek. İnsaları bir nebze olsun mutlu edebilmek. Bugünlerde çünkü herkes birbirine destek olması gereken günlerden birini yaşıyoruz. Bizim yapmak istediğimiz şey insanlara karşı saygı çerçevesinde, alan elle veren eli birbirini görmediği şekilde insanlara destek olabilmek. Bugünde Kadir Gecesi, bu mübarek günde yapmamızın tek nedeni gelenek haline getirdik. Geçen sene şeker bayramında dağıtmıştık. Bu sene de bütün tavuk dağıtıyoruz. Ben muhtar olarak bunları kendim temin ettim. Tüm mahalle sakinlerine kapı kapı gezerek hepsine birer tane bütün tavuk olarak veriyoruz. Amacımız insanları mutlu edebilmek. Bir de şu var, Kadir Gecesi’ne denk getirmemizin nedeni çok önemli bir gece olduğu için. Bin aydan daha hayırlı bir ay olduğu için. Toplam 450 tane tavuğumuz var. 450 hanemiz var, hepsine tek tek ulaştıracağız” dedi.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Edirne’de üç haftadır vaka yok

Mutlu Akbaşak

Düğün tercihleri ve tarihleri, ‘yeni normale’ göre ayarlanıyor

Harun Aker

Cins tavuk yetiştiren esnaf, ‘mavi yumurta’ talebine yetişemiyor

Harun Aker

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla