DOLAR 32,2352 0.16%
EURO 34,9741 0.34%
ALTIN 2.423,620,59
BIST 10.694,87-0,90%
BITCOIN 2163671-1,27%
Edirne
25°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Muhtarlardan belediyeye ziyaret

Muhtarlardan belediyeye ziyaret

ABONE OL
19 Ekim 2019 11:24
Muhtarlardan belediyeye ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne’de görev yapan mahalle ve köy muhtarları 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır’ı ziyaret etti.

Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, mahalle ve köy muhtarlarını Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda kabul etti.

Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayarak, “Muhtarlık müessesi toplumsal yaşamın önemli taşlarından olup; vatandaşların talep ve istekleri noktasında ilk temas noktası olması açısından büyük önem arz ediyor.  Muhtarlarımız bulunduğu mahallede ya da köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımız ile devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da “Uzun yıllardır sizlerle birlikte çalışıyoruz. Ben şuna inanıyorum bir olalım, iri olalım, diri olalım. 19 Ekim Muhtarlar Günü’nüz kutlu olsun” dedi.

Edirne Köy Muhtarları Derneği Başkanı Recai Kararmışbuga da “Kendi inisiyatifi ile seçime girip, kazanan; bulunduğu köy ve mahallelerin idari amirleri olarak bizler, halkla kamu kurumları arasında bağlantıyı sağlamaktayız”  dedi.

Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İrfan Tasmalı ise “Muhtarlar Günü’müzün kutlanması bizim için mutluluk verici. Muhtarlar köylerin ve mahallelerin yöneticisidir. Köy muhtarlarının sorunlarının yüzde 95’i İl Özel İdare ve Valilik tarafından çözülmektedir. Mahalle muhtarlarında doğumdan-ölüme kadar, yüzde 98’i belediye tarafından karşılanmaktadır. Sorunlarımız  böyle çözülmektedir. Çok çalışkan bir Valimiz var. Gerçekten ender bulunan Valilerden. Şuan ki Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın da şu özelliği çok beğeniyorum; yaptığı işi proje ile yapıyor. Proje ile yapılan işlerde eğer iş bitmese bile sonradan gelen arkadaşlar projeyi devam ettirmek mecburiyetindedir. Ben muhtar arkadaşlarıma da bir proje dahilinde çalışmalarını, halktan kopmamalarını, size kızanlar olsa bile önce hizmeti ona götürmenizi rica ediyorum” dedi.

Başkan Vekili Selçuk Çakır, tüm muhtarlar adına Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İrfan Tasmalı ve Edirne Köy Muhtarları Derneği Başkanı Recai Kararmışbuga’ya çiçek takdim etti.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.