Okul kıyafeti kuyruğu

06.09.2021 11:18

Okulların açılma kararını son güne kadar bekleyen aileler okul giysileri satan bir mağazanın önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Okul kıyafeti kuyruğu

Okulların açılma kararını son güne kadar bekleyen aileler okul giysileri satan bir mağazanın önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Bugün başlayacak olan 2021-2022 Eğitim öğretim yılı öncesi Edirne’de aileler pandemi sebebiyle okulların açılıp açılmayacağı konusunda kararsız kaldı. Geçtiğimiz dönem pandemi sebebiyle okulların kapanması ile öğrenciler evden online derslere katılmıştı.

Bu dönem okulların açılıp açılmayacağı konusunda vaka tablosunu takip eden aileler hükümetin son anda karar değiştirebileceğini düşünerek son ana kadar bekledi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 6 Eylül’de okulların açılacağı yönünde kararı alması üzerine aileler soluğu kentte okul  giysisi satan bir mağazanın önünde aldı. Mağaza önünde 150 kişiye kadar oluşan kuyruklar gün boyu sürdü.

“HERKES KARAR DEĞİŞİR DİYE SON ANA KADAR BEKLEMİŞ”

Mağazanın önünde bekleyen aileler “Bugüne kadar beklemek zorunda kaldık. Ekonomik olarak tüm ailelerin durumu pandemi sebebiyle belli. Belki vakanın düşmemesinden dolayı okulların açılma kararı değişebileceği sebebiyle bekledik. Ancak karar değişmeyince mağazaya geldik. Maalesef bütün aileler bu düşünce ile son güne kadar beklemiş. Kuyruk azalmıyor aksine tüm aileler diğerlerine haber veriyor, duyanda hemen gelip çocuğu için uygun beden bitmeden sıraya giriyor. Çocuklarımız 1 seneden fazla eğitimden geri kaldı.  İnşallah hayırlısıyla okullar açılır ve pandemide yükselmeden eğitime ara verilmeden bu yılı okullarda tamamlar çocuklarımız” dediler.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler