Özcan, “Asla umutsuz olmayacağız”

28.04.2022 10:19

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi tarafından, gezi davası ve hukukun üstünlüğü ile ilgili dernek binasında ADD Genel Merkezi’nin organizesiyle basın açıklaması düzenlendi.

Özcan, “Asla umutsuz olmayacağız”

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi tarafından, gezi davası ve hukukun üstünlüğü ile ilgili dernek binasında ADD Genel Merkezi’nin organizesiyle basın açıklaması düzenlendi. Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyen ADD Edirne Şube Başkanı Celil Özcan, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz biz.  Yılmayacağız, susmayacağız, asla umutsuz olmayacağız, milletimize güveneceğiz, hukuka ve demokrasiye sımsıkı sarılacağız ve hep birlikte kavuşacağız aydınlık yarınlara” diye konuştu.

“ULUSAL BİRLİĞİMİZE DARBELER VURDUĞUNU DA YAŞADIK”

Başkan Celil Özcan “Yüz yıl önce, Divanı Harbi Örfi adı verilmiş Saray’ın düzmece mahkemesi Nemrut Mustafa Divanı’nın; masum olduğu gün gibi ortada olan Boğazlıyan Kaymakamı Mehmet Kemal Bey’i emperyalist işgalcilere kurban ettiğini ve zerre utanmadan Atatürk ve Kuvayı Milliye kahramanlarını idama mahkum ettiğini yaşadı bu millet.  Milletimizin gördüğü en özgürlükçü ve demokratik anayasa olan 1961 Anayasası’nı boğazlayan 12 Mart, 12 Eylül darbecilerinin düzmece mahkemelerinin; fidanlarımızı darağaçlarında katlettiğini, on binlerce vatanseverin yaşamlarını kararttığını, ulus olma bilincimize, ulusal birliğimize acımasız darbeler vurduğunu da yaşadık yıllar sonra” dedi.

“HUKUK DEVLETİ GÜVENCESİNE KAVUŞAMIYORUZ BİR TÜRLÜ”

Umutsuz olmayacaklarını hukuka ve demokrasiye güveneceklerini anlatan Özcan, “On yılların ardından, bu kez de FETÖ yargısının; Ordumuza, devletimize kumpas kurduğunu, şerefli komutanlarımızı, ülkemizin yüz akı aydınlarımızı, namuslu bürokrat, akademisyen, yazar ve düşünürlerimizi zindanlara doldurduğunu yaşadık milletçe. Yine kanadı vicdanlar. Hukukun üstünlüğünü, yargının bağımsızlığını, adaletin mülkün temeli olduğunu, anayasalarımıza, yasalarımıza, meclisimizin ve mahkemelerimizin duvarlarına yazıyor, ama tam olarak hayata geçiremiyor, evrensel hukuka ve Kuvvetler Ayrılığı ilkesine tam bağlı bir Hukuk Devleti güvencesine kavuşamıyoruz bir türlü. Ne acı. Ve yine kanadı vicdanlar.  Beraat edilmiş davalar ağırlaştırılmış müebbetle sonuçlanırsa, ömrünü hukuksuz kent rantları ile mücadeleye adamış, acımasız düzenin sayısız masum kurbanlarının savunmalarını üstlenmiş, şehir plancılığı biliminden başka uğraş bilmemiş pırıl pırıl insanlar tek bir somut delil olmadan 18 yıl toplumdan ve bebelerinden koparılırsa elbet kanar vicdanlar.  “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu kaybetmedim.” diyor Mustafa Kemal Atatürk. Mustafa Kemal’in Askerleriyiz biz.  Yılmayacağız, susmayacağız, asla umutsuz olmayacağız, milletimize güveneceğiz, hukuka ve demokrasiye sımsıkı sarılacağız ve hep birlikte kavuşacağız aydınlık yarınlara” diyerek sözlerini noktaladı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler