DOLAR 32,9594 0.15%
EURO 35,3686 -0.06%
ALTIN 2.456,60-0,52
BIST 10.679,98-0,82%
BITCOIN 20288452.29021%
Edirne
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Promet, “Milletimiz 14 Mayıs’ta iradesini ortaya koyacaktır”

Promet, “Milletimiz 14 Mayıs’ta iradesini ortaya koyacaktır”

ABONE OL
12 Nisan 2023 10:06
Promet, “Milletimiz 14 Mayıs’ta iradesini ortaya koyacaktır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin tarihi bir öneme sahip olduğunu belirten Hak-İş Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık İş sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet, “Bu seçim, Türkiye’yi geriye götürme çabaları ile terörün yeniden ortaya çıkmasına karşı istikrarın; kardeşliğin, huzur ve güven ortamının devamı arasında olacaktır” dedi.

Promet, “HAK-İŞ olarak, milletimizin ferasetine ve sağduyusuna güveniyoruz. Milletimiz, 14 Mayıs’ta sandık başına giderek ülkemizin geleceği, istikrarı, huzur ve güveni için engin iradesini ortaya koyacaktır” dedi.

“MİLLETİMİZ 14 MAYIS’TA SANDIK BAŞINDA ENGİN İRADESİNİ ORTAYA KOYACAKTIR”

Hak-İş Edirne İl Başkanı Emre Promet yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri tarihi bir öneme sahiptir. Çünkü bu seçim, Türkiye’yi geriye götürme çabaları ile terörün yeniden ortaya çıkmasına karşı istikrarın; kardeşliğin, huzur ve güven ortamının devamı arasında olacaktır. Ülkemizin geleceği, istikrarı, huzur ve güveni için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Hak-İş olarak, bu ülkenin potansiyeline, gücüne, imkanlarına ve bu topraklarının bereketine güveniyoruz.  Bu ülkeyi bize emanet edenlerin emanetine sonsuza kadar sahip çıkacağız.  Ülkemizin birliği, beraberliği ve üniter yapısı bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Şartlar ne olursa olsun asla ülkemiz üzerinde hesap yapanların oyunlarına izin vermeyeceğiz. Bizim yerimiz, iradelerini Kandil’e Pensilvanya’ya teslim edenlerin yanı değil PKK ve FETÖ terör örgütlerini yok etmek için bütün imkanlarıyla mücadele edenlerin, yani milletin yanıdır. Bizim yerimiz, ülkemizin güneyinde bir kukla devlet kurarak ülkemizi bölmek isteyen ihanet odaklarının yanı değil, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruyarak; bölgemizde etkin güçlü ve oyun kurucu bir devlet olması için mücadele eden vatanseverlerin yanıdır. Hak-İş olarak, milletimizin ferasetine ve sağduyusuna güveniyoruz. Milletimiz, 14 Mayıs’ta sandık başına giderek ülkemizin geleceği, istikrarı, huzur ve güveni için engin iradesini ortaya koyacaktır” dedi

 “FİLİSTİN TÜRKİYE’NİN MİLLİ MESELESİDİR”

Ramazan ayında Mescid-i Aksa’nın İsrail tarafından kirletilmesini kabul etmeyerek, bağımsız bir Filistin devleti kurulana kadar mücadele edeceklerini belirten Promet “Filistin meselesi bizim için dış politika meselesi değildir.  Filistin Türkiye’nin milli meselesidir. Kudüs bizim için sıradan bir şehir değildir, ilk kıblemizdir. Mescid-i Aksa Müslümanların ilk kıblesidir. Kudüs insanlık için önemli bir barış şehridir. Çünkü Kudüs tüm dinler için kutsaldır. Kudüs’e yapılan saldırı ve işgal bizim ülkemize saldırmak demektir. İsrail’in işgalci bir devlet olduğunu Hak-İş olarak her fırsatta söylüyoruz. Başkenti Kudüs olan özgür ve bağımsız bir Filistin devleti kurulana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Mübarek Ramazan günü Mescid-i Aksa’nın siyonistler tarafından kirletilmesini asla kabul edemeyiz. Filistinli kardeşlerimizin Mescid-i Aksa’ya girişini yasaklayan siyonist devleti lanetliyoruz. Saldırıları kınıyoruz, lanetliyoruz ve işgalci devletin çekilmesini istiyoruz” diyerek konuşmasını noktaladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.